Az Európai Bizottság a felszín alatti vizek védelme érdekében korlátozta a terbutilazin hatóanyag felhasználását. Ennek értelmében ugyanazon a területen csak minden harmadik évben (és legfeljebb 850 g/ha mennyiségben) lehet használni terbutilazin hatóanyagot. Így tehát, aki az idei kukoricavetésre szánt területen az elmúlt két évben már alkalmazott ilyen készítményt kukoricában, napraforgóban vagy cirokban, annak most terbutilazinmentes gyomirtó szert kell választania. Erre mindenképpen figyelni kell a gyomirtó szer kiválasztásánál, mert a felelősség minden esetben a termelőt terheli. A Corteva Agriscience kínálatában számos olyan kukorica gyomirtó szer található, amely - terbutilazinnal vagy anélkül - képes széles hatásspektrumot és hosszan tartó hatást biztosítani a kukorica gyommentesen tartására.

Terbutilazinmentes kukorica gyomirtó szereink:

A Principal® Plus Python széles hatásspektrumú, több hatóanyagot tartalmazó gyomirtó szer kereskedelmi csomag, hosszan tartó hatással. Erős kétszikű fertőzés (pl. selyemmályva, libatop, csattanó maszlag, keserűfű-félék, napraforgó árvakelés, szerbtövisfajok) esetén ajánljuk a kukorica kelése után kijuttatva. Összetétele: 440 g/ha Principal® Plus és 0,3 l/ha Python 280 SC. Hatóanyagai elsősorban a gyomnövények levelein keresztül felszívódva fejtik ki hatásukat, de jelentős tartamhatással rendelkeznek a később kelő kétszikű gyomok ellen is. A fejlettebb egyedek ellen is jó hatékonysággal alkalmazható. Dikamba- és floraszulám-tartalmának köszönhetően mezei acat, sövényszulák vagy fekete üröm által fertőzött területeken is látványos hatás érhető el.

A Victus® + Python Flexi a kukorica gyomirtások meghatározó komponense. Három hatóanyaggal (rimszulfuron, nikoszulfuron, dikamba) és széles gyomspektrummal rendelkezik. Kijuttatása rugalmasan időzíthető a kukorica 3-leveles állapotától 7-leveles állapotáig, a gyomnövények fejlettségéhez igazodva. A magról kelő egyszikű gyomnövények 1-3-leveles, az évelő egyszikűek 15-25 cm magasságban, a magról kelő kétszikű gyomfajok 2-4-leveles korukban a legérzékenyebbek a készítményre. Mezei acat (Cirsium arvense) megjelenése esetén annak tőlevélrózsás állapotában, apró szulák (Convolvulus arvensis), illetve sövényszulák (Calystegia sepium) esetében azok 15-20 cm-es fejlettségekor kell a védekezést elvégezni. A Principal® Plus felhasználható önmagában 330-440 g/ha mennyiségben, vagy osztott kezelés formájában.

A Colombus EC prémium gyomirtó szer a magról kelő és évelő kétszikű gyomnövények ellen. Három hatóanyagának köszönhetően a kukorica fejlettebb, nehezen irtható gyomnövényeivel is elbánik. Egyszikűirtó készítményekkel (pl. Victus® 40 OD), folyékony műtrágyákkal, lombtrágyákkal, és az Instinct nitrogénmenedzsment készítménnyel tankkeverékben is kijuttatható a kultúrnövény 4-6-leveles korában.

Az örök sláger, terbutilazinnal:

A Principal® Plus Gold a legnépszerűbb gyomirtó szer csomagunk a gazdálkodók körében. Magas hatékonyság jellemzi vegyes gyomosodás és erős fertőzöttség esetén is. Széles hatásspektrummal rendelkező, posztemergens készítmény, amellyel jól irthatóak a kukorica legfontosabb egy- és kétszikű, magról kelő és évelő gyomnövényei egyaránt. A gyomnövények kelési hullámához igazítható, rugalmas kijuttatás és csapadékfüggetlen hatékonyság mellett utóvetemény korlátozás nélkül alkalmazható. Használatát azokon a területeken javasoljuk, amik az említett terbutilazin-korlátozáson kívül esnek a korábbi évek gyomirtó szer használatából adódóan.

A Corteva Agriscience kínálatában elérhető gyomirtó szerek a gyomfajok széles spektruma ellen hatékonyak, így minden gyomosodási szituációra kellően hatékony megoldást tudnak biztosítani a gazdálkodóknak. További információkért keresse területi képviselőinket és látogasson el honlapunkra!

Dr. Lukács Domonkos
Herbicid – termékmenedzser
Corteva Agriscience

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás