Több milliárdos fejlesztés indul Tolna fővárosában: nagyot bővít az ország legnagyobb sajtüzeme
A 2022 elejére felépülő új szekszárdi sajtgyár a környező országokban is a legnagyobb lesz. Évente 260 millió liter tejből készítenek majd sajtot és egyéb tejterméket a Tolna megyei településen. Ennek megvalósítására a kormány 18,5 milliárd forintnyi beruházásról állapodott meg három magyar élelmiszeripari céggel. Az Univer Kecskeméten, a Gyermelyi Zrt. Komárom-Esztergom megyében, a Tolnatej Zrt. pedig Szekszárdon épít új üzemet. Ehhez összesen 7,6 milliárd forint állami támogatást kapnak.
A HelloVidék az MTI és a Teol.hu információira hivatkozva írta meg, hogy a meglévő szekszárdi sajtüzem bővítését Koller Attila, a Tolnatej Zrt. vezérigazgatója azért is tartja fontos lépésnek, mert a mostani sajtüzem már 30 éves. Az évtizedek alatt a technika és a technológia sokat fejlődött. Ahogy a megyei lapnak fogalmazott, egy új, korszerű sajtgyárra van szükségük, ezért döntöttek úgy, hogy építkeznek. Ehhez a kormány is hozzájárult hazai pénzből 2 milliárd forinttal, így építhetik fel az üzemet. A szekszárdi ma Magyarország legnagyobb sajtüzeme, ahol félkemény, főleg trappista, edami és hasonló típusú sajtokat készítünk, a 2022 elejére felépülő új pedig a környező országokban is a legnagyobb lesz - közölte.
Munkahelyek megtartását is eredményezi a fejlesztés
Koller Attila arról is beszélt, hogy a technika, technológia korszerűsítése mellett fontos a termelés növelése a munkahelyek megtartásához. A kormánytól ez utóbbihoz kapták a támogatást. Így, bár az új üzemben nő a termelés hatékonysága, megőrzik mind az 500 dolgozójuk munkahelyét, továbbá lehetőséget és segítséget adnak az agrárgazdaság fejlesztéséhez is, hiszen a több tejre szükség van. Már régóta nem csak Tolna megyei gazdálkodóktól, gazdaságokból vásárolják, hanem 10 megyéből hozzák az alapanyagot - mondta a cégvezető.
Hirdetés
A késztermékek, a sajtok és a sajt-, és vajkrémek javarésze hazai piacra, illetve a volt jugoszláv országokba kerül, de bővül a termékskála. A nyilatkozat szerint megfelelnek a legigényesebb külföldi piacoknak is, és tervezik, hogy olyan speciális sajtok készítését is elkezdik, amelyek segítik a többlettermékek elhelyezését, hogy az export további országokba is kiterjedhessen. A sajtgyártás során keletkezett savóból különféle ásványisó-mentesített savópor terméket gyártanak, amelyek nyugat-európai, ázsiai és arab országokba kerülnek. Az építkezés a Tolnatej cég területén kezdődik. Míg az új sajtüzem készül, a jelenlegiben továbbra is teljes ütemben folyik a termelés - írta a közlemény.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés