A Vidékfejlesztési Program pályázatán nyert állami és európai uniós forrású támogatásnak köszönhetően mintegy 6 milliárd 640 millió forintból épített két új sertéstelepet a Nagisz Csoport. Az ünnepélyes átadón Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: ma már a mezőgazdaságban is jelen van a digitalizáció. A leginnovatívabb iparág az élelmiszeripar, hiszen itt változik a leggyorsabban a technológia és a termékportfólió. Az OTP Csoport közvetett irányítása alá tartozó Nagisz csoport Hajdúszoboszlón és Nádudvaron fejlesztett hatalmasat.

Azt gondolom, hogy azok a mezőgazdasági termelők tudnak tartósan sikeresek lenni, akik megfelelnek a mai kor hatékonysági követelményeinek, továbbá az államjóléti és élelmiszerbiztonsági előírásoknak. Ezek pedig ilyen beruházásokat igényelnek – hangsúlyozta köszöntőjében Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója a Haon beszámolója szerint. Az OTP Csoporthoz tartozó PortfoLion Zöld Alap 2020. október 20-án sikeresen zárta a tranzakciót, amelynek révén 97,91 százalékos közvetett irányítást szerzett a Nagisz Csoport fölött - írták. 

Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója (jobbról a második) a nádudvari sertéstelep átadóján

Az állattenyésztés modern megoldásai segítik a két sertéstelep működését

Eddig ez egy lenézett iparág volt, azonban ma már a mezőgazdaságban is jelen van a digitalizáció. Kevesen hiszik el, de a leginnovatívabb iparág az élelmiszeripar, hiszen itt változik a leggyorsabban a technológia és a termékportfólió – emelte ki a bankelnök.

A mi ágazatunk az, amelyik már megkapta az európai uniós forrásokat. Az előző finanszírozási ciklusban 468 milliárd forint támogatás volt az élelmiszeriparra, a következőben pedig 750 milliárd forint áll majd rendelkezésre – mondta Nobilis Márton, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára. Hozzátette: az élelmiszeripar éves szinten 4 ezer milliárd forintos ágazat 33 szakágazattal és 4 ezer vállalkozással Magyarországon.

https://www.youtube.com/watch?v=KrzRUSzBTts
Nagisz beruházások Hajdú-Bihar vármegyében

Bodó Sándor, a térség országgyűlési képviselője köszönetét fejezte ki beruházásokért a térség valamennyi lakosának nevében. – Nagyon nagy lépések ezek, hiszen egészen elképesztő változások történnek az agráriumban, melyek előre visznek bennünket. Kívánom, hogy ezek a fejlesztések folytatódjanak, hisz itt olyan értékek vannak, mint a termőföld, a mezőgazdaság, az állattenyésztés és az ezekhez kapcsolódó tudás – fogalmazott. 

A két sertéstelep adatai

A hajdúszoboszlói telep bővítésére 3 milliárd 400 millió forintot fordított a Hage Zrt., melyből 923 millió 571 ezer forint volt a támogatás. Itt az ország egyik legnagyobb férőhellyel rendelkező, mintegy 10 ezer négyzetméter alapterületű sertéstelepet építettek, melyben 3 ezer 640 utónevelő és 8 ezer 640 hízlalda férőhelyet alakítottak ki. A most átadott telep a mai kornak megfelelő technológiával készült: egyebek mellett automatizált szellőztetési és takarmánybehordó rendszerrel, valamint napelemekkel is felszerelt.

A nádudvari Büte telephelyen kialakított épület kicsivel több mint 8800 négyzetméter alapterületű. Erre összesen 3 milliárd 240 millió forintot fordított a Nagisz, melyből megközelítőleg 1 milliárd 300 millió forint volt a támogatás. A szintén modern technológiai kialakítású épületben egyebek mellett 6 fiaztató termet, 3 kocaszállást, valamint 1 egyedi kocaszállást, 1 koca-süldő szállást és 2 csoportos tenyészkoca-süldőszállást is kialakítottak. Az új telep évente 1500 koca tartására és 50 ezer választott malac előállítására alkalmas - írták.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás