Több tonna halat telepítenek a hazai folyókba
Néhány hét és új lakók érkeznek a Dunába és a Tiszába. A haltelepítési program keretében már korábban is megkezdődtek a munkálatok. A Dunában például már 600 kiló kecsege talált új lakhelyre.
A haltelepítési program itt nem áll le. A Földművelésügyi Minisztérium közleménye szerint újabb, közel 6 millió tonnás telepítés várható a Dunába és a Tiszába is. Elsősorban őshonos fajtákat helyeznek a folyókba, így a kecsege és a széles kárász populáció is növekedni fog az említett vizekben.
Az őshonos fajták telepítésére azért van szükség, mert az utóbbi időszakban jelentős gyengülésen ment keresztül az ökoszisztéma. A haltelepítések hozzájárulnak egyes fajok fenntartásához, valamint az élővilág biodiverzitásának megőrzéséhez is.
Hirdetés
A haltelepítési program továbbá segít népszerűsíteni a halfogyasztást is. A cél, hogy a hal beférkőzzön a mindennapi étkezésbe. Helyet kapjon akár heti szinten az asztalokon, ezzel egészségesebb táplálkozásra bírva a fogyasztókat.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés