Tönkreteheti a mezőgazdasági exportot az ukrán valutatörvény módosítása
A Bizagro ukrán portál szakmai véleményekre hivatkozva írta, hogy az ukrajnai agrárszektor a túlélés határán van, mivel nem kap semmilyen állami támogatást és az ÁFA-tartozásokat jelentős késedelemmel fizetik. Egyre bonyolultabb helyzetben van a logisztika és a pénzügyi rendszerek állandó módosításai sem válnak az ukrán mezőgazdaság javára. A 8166 számú vám-törvénytervezet például a tisztességtelen külkereskedelmet folytatókat kellene, hogy háttérbe szorítsa, ám e helyett a becsületes élelmiszer exportőröknek teremt újabb anyagi veszteségeket - írták.
A részleteket a Kárpáthír írta meg: eszerint a bevezetőben említett jogszabályok oda vezetnek, hogy teljesen tönkre teszik az ukrajnai élelmiszercikkek exportjával foglalkozó cégeket. A mezőgazdasági termelők az 5-9 százalékos kamattal elérhetővé vált hiteleknek köszönhetően a háborús állapotok közepette sikerült elvégezni a tavaszi vetést és a betakarítást. Ám a termékek exportja és eladása során előállt nehézségek nulla nyereséget eredményeztek a legtöbb termelő számára.
Az ukrán állam újabbnál újabb törvényei egyre nehezebb helyzetbe sodorják az egyébként sem rózsás sorsú ukrajnai mezőgazdaságot, leginkább az ügyeskedők malmára hajtják a vizet - vélekedett a portál.
Hirdetés
Fontos hírt közöltek az ukrán gabonáról, ami az exportot is érinti
Amiről pedig az Agrárszektor számolt be, hogy egy évvel meghosszabbítaná Ukrajna a gabonaexportról szóló megállapodást. Az ukránok emellett újabb kikötőkre is szeretnék kiterjeszteni a megállapodást hatályát.
Ukrajna azt javasolta Törökországnak és az ENSZ-nek, hogy egy évvel hosszabbítsák meg az gabonaexport megállapodást - írta meg a Portfolio a RIA Novosztyi értesülései alapján. Jurij Vaskov ukrán infrastrukturális miniszterhelyettes elmondása szerint a javaslatban szerepel az is, hogy a meghosszabbításon túl a gabonamegállapodás hatályát terjesszék ki a Mikolajivi régió kikötőire.
A megoldásokon már dolgoznak
Korábban portálnak adott interjújában az ENSZ gabonaexportért felelős koordinátora, Amir Abdulla is nyilatkozott már azzal kapcsolatban, hogy a megállapodást hogyan lehetne meghosszabbítani. A szakember megjegyezte, hogy a gabonaexport tekintetében a háború előtt Mikolajiv volt Ukrajna egyik legfontosabb kikötője Ukrajnának. Ezért az ukrán kormány mindenképpen bele szeretné venni a megállapodásba. Az eredeti egyezményben ugyanis említésre került, hogy további ukrajnai kikötők is bekerülhetnek a későbbiekben. Az eredeti megállapodás november 19-én jár le, és az elmúlt időszakban egy időre az oroszok ki is vonultak belőle, de jelen állás szerint van esély a meghosszabbítására - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés