A törökök tartják a legtöbb kecskét Európában
Ugyan a 2015-ös adatok még nem teljesek, egy előzetes listát már össze lehet állítani az európai kecsketenyésztéssel kapcsolatban. Ebben a listában hazánkat nem kell sajnos az élmezőnyben keresni...
Az európai nagyhatalom kecskefronton egyértelműen Törökország. 2012 óta folyamatosan növekszik a török kecskepopuláció egyedszáma. Míg kezdetekben 8 millió 300 ezer darab kecskét tartottak a török gazdák, addig 2015-ben ez a szám elérte a 10 millió 416 ezret! A dobogó második helyén a törökökhöz képest kicsi, 4 millió 158 ezres egyedszámmal Görögország tanyázik. Törökországgal ellentétben a görög kecskeágazatban hanyatlás figyelhető meg, 2012-höz képest 140 ezerrel kisebb volt a 2015-ös kecskeállomány. A képzeletbeli dobogó harmadik fokán Spanyolország végzett 3 millió 9 ezres kecskelétszámmal. Ahogyan Törökország esetében, úgy a spanyol állományban is igen komoly, majdnem 400 ezres állatlétszám emelkedés figyelhető meg 3 év leforgása alatt.
A dobogós országokon kívül egyedül Franciaország rendelkezett 2015-ben egymillió feletti kecskelétszámmal, a többi ország ettől a számtól jóval elmaradt.
Hirdetés
Az európai országok közül a legkevesebb kecskét Máltán tartják, 2015-ben mindössze 4940 darab jószággal foglalkoztak a gazdák. Litvániában sem volt sokkal több kecske, 13500 darab állatot regisztráltak a tenyésztők. Hátulról a harmadik helyen Szlovákia szerepel, 36.300 darabos állománnyal, míg előtte áll Magyarország. Negatív érdekesség, hogy míg 2012-ben 89 ezer darab kecskét tartottunk, addig 2015-ben már csak 72.000 darabra rúgott a hazai kecskeállomány.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés