Tovább kell tanulniuk, hogy irányíthassák az erdőgazdálkodást
Hamarosan kezdődik a jogosult erdészeti szakszemélyzet általános továbbképzése, amelyet a Nébih távoktatási portálján keresztül lehet elvégezni. A képzés azért fontos, mert az erdőgazdálkodás szakmai irányítását teljes joggal csak jogosult erdészeti szakszemélyzet végezheti. Az idén összesen három képzés indul, az első április 8-án.
Az erdészeti szakirányítói névjegyzékben szereplő erdészeti szakszemélyzet számára a 71/2010. (V.13.) FVM rendelet 7. § (1) a) pontja szerinti jogosult erdészeti szakszemélyzeti továbbképzést 2019. áprilistól kezdődően távoktatásos formában rendezik meg - írja a Nébih. Erdészeti szakszemélyzetként az a természetes személy vehető nyilvántartásba, aki erdésztechnikus szakképesítéssel, erdőmérnök vagy okleveles erdőmérnök szakképzettséggel rendelkezik, tovább erdőgazdálkodási szakterületen a nyilvántartásba vételi kérelem benyújtását megelőző 10 évben legalább 2 éves szakmai gyakorlatot szerzett, és a továbbképzést teljesítette.
Nem kell részt vennie a továbbképzésen annak a jogosult erdészeti szakszemélyzetnek, aki a képzést 2011-2018. években már teljesítette.
Hirdetés
Az erdészeti szakszemélyzeten belül megkülönböztetnek jogosult erdészeti szakszemélyzetet és erdészeti szakszemélyzetet. Az a különbség közöttük, hogy a jogosult erdészeti szakszemélyzet már rendelkezik legalább 2 éves szakmai gyakorlattal, valamint részt vett a fenti jogszabályban előírt, az erdészeti hatóság által az erdészeti szakszemélyzet részére szervezett hatósági továbbképzéseken. Az erdőgazdálkodás szakmai irányítását teljes joggal csak jogosult erdészeti szakszemélyzet végezheti.
Az év folyamán összesen három képzés indul. Az érintett szakszemélyek az alábbi képzés és vizsga időpontok közül választhatnak.
A képzések időtartama
- 2019.1. április 8. – május 5. - Vizsga: május 7. (kedd)
- 2019.2. június 3. – június 30. - Vizsga: július 2. (kedd)
- 2019.3. szeptember 30. – október 27. - Vizsga: október 29. (kedd)
A képzés a Nébih távoktatási portálján keresztül valósul meg. A tananyagot a képzés ideje alatt önállóan kell feldolgozni.
Így kell majd vizsgázni
A vizsgán kötelező a személyes megjelenés. A vizsga során a távoktatás portálon felelet-választós tesztkérdésekre kell válaszolni, ennek maximális időtartama 120 perc. A kérdések a tananyagban található szakmai fogalmakra kérdeznek rá, illetve az alapnyomtatványok helyes kitöltését kérik számon.
A vizsgán kézzel írott jegyzet, a távoktatási portálról letöltött, kinyomtatott előadások anyaga és nyomtatott jogszabály szöveg használható. Elektronikus segédeszközök (saját számítógép, telefon) használata nem megengedett. A vizsga eredménye a vizsga végén, a helyszínen kihirdetésre kerül.
A tanfolyam megszervezése és lebonyolítása a Nébih elnöke által kiadott vizsgaszabályzat alapján történik. A továbbképzésen való részvételről és a vizsga teljesítéséről az erdészeti hatóság külön-külön tanúsítványt állít ki. Mindkét tanúsítványt a vizsgát követően, személyesen osztják ki.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés