Megérkeztek a legfrissebb információk hazánk és a világ baromfipiacával kapcsolatban. Ezekből kiderül, hogy egyre több helyről importálunk baromfihúst, valamint hogy a világon megtermelt baromfihús nagyobbik részét a fejlődő országok adják. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) júniusban megjelent rövid távú előrevetítése szerint a világ baromfihús-termelésében mérsékelt növekedés várható 2017-ben, így a kibocsátást 117,7 millió tonna körülire becsülik, nem változik lényegesen az előző évihez képest. A globális baromfihús-termelés mintegy 60 százalékát a fejlődő országok adják. A fejlett országok előreláthatóan 1,6 százalékkal növelik a kibocsátást a 2016. évi volumenhez képest. Kínában tovább gyengült a fogyasztás, így az idén már 10 százalékkal csökkenhet a termelés. A legnagyobb baromfihús-előállító országok továbbra is az Egyesült Államok (22 millió tonna), Kína (15,5 millió tonna), az Európai Unió (14,7 millió tonna) és Brazília (13,7 millió tonna) lehetnek. Az USA, az Európai Unió és Brazília mellett nőhet a kibocsátás Mexikóban (3,3 ezer tonna), Indiában (3,3 ezer tonna), Iránban (2,2 ezer tonna), Argentínában (2 ezer tonna), Törökországban (1,9 ezer tonna) és Ukrajnában (1,2 ezer tonna). A baromfihús a globális húskereskedelem 41 százalékát teszi ki. A legnagyobb baromfihús-importőrök továbbra is Kína és Japán, emellett meghatározó még Mexikó, az EU és Szaúd-Arábia is. Oroszországban az előrevetítés szerint 11,5 százalékkal csökken a baromfihús-behozatal 2017-ben az egy évvel korábbihoz képest.
Kínában egyre kevesebben eszik a csirkehúst, vissza is kellett venni a termelésből
  A KSH adatai szerint Magyarország baromfihús-importja 38 százalékkal 12,7 ezer tonnára nőtt 2017. I–III. hónapjaiban 2016 hasonló időszakához viszonyítva. A legtöbb baromfihús Lengyelországból (2,8 ezer tonna), Németországból (2,1 ezer tonna), Ausztriából (2 ezer tonna) és Hollandiából (1,7 tonna) érkezett. A vizsgált időszakban háromszor több baromfihúst importáltunk Olaszországból (420 tonna), ugyanakkor 33 százalékkal kevesebbet Romániából (791 tonna). Svédországból (+90 százalék), Szlovákiából (+5 százalék) és az Egyesült Királyságból (+282 százalék) több baromfihúst vásároltunk a megfigyelt periódusban. Magyarország baromfihúsexportja 18 százalékkal 43 ezer tonnára csökkent 2017 első három hónapjában 2016 hasonló időszakához viszonyítva. A legtöbb baromfihúst Romániába (9,4 ezer tonna) és Ausztriába (5,7 ezer tonna) szállítottuk a vizsgált időszakban. Jelentősen (+222 százalékkal) nőtt az export Hongkongba (2,2 ezer tonna), ide került a baromfihúsexport 5 százaléka. Németországba 4,7 ezer tonna baromfihúst szállítottunk az év első három hónapjában. Emellett jelentős piacaink Szlovákia (3,3 ezer tonna), Franciaország (1,6 ezer tonna) és az Egyesült Királyság (1,6 ezer tonna). Magyarország baromfihús-külkereskedelmi egyenlege pozitív volt a megfigyelt időszakban. Az Európai Bizottság adatai alapján 2017 első 22 hetében 178 euró/100 kilogramm volt az egész csirke uniós átlagára, kismértékben csökkent az előző év hasonló időszakának átlagárához viszonyítva. Magyarországon a vágócsirke élősúlyos termelői ára (247,7 forint/kilogramm) csaknem 4 százalékkal volt alacsonyabb 2017 22. hetében az egy évvel korábbinál. Az egész csirke és a csirkecomb feldolgozói értékesítési ára 1 százalékkal csökkent, míg a csirkecombé 5 százalékkal nőtt ugyanebben az összehasonlításban. Forrás: AKI  

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás