Megérkeztek a legfrissebb információk hazánk és a világ baromfipiacával kapcsolatban. Ezekből kiderül, hogy egyre több helyről importálunk baromfihúst, valamint hogy a világon megtermelt baromfihús nagyobbik részét a fejlődő országok adják. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) júniusban megjelent rövid távú előrevetítése szerint a világ baromfihús-termelésében mérsékelt növekedés várható 2017-ben, így a kibocsátást 117,7 millió tonna körülire becsülik, nem változik lényegesen az előző évihez képest. A globális baromfihús-termelés mintegy 60 százalékát a fejlődő országok adják. A fejlett országok előreláthatóan 1,6 százalékkal növelik a kibocsátást a 2016. évi volumenhez képest. Kínában tovább gyengült a fogyasztás, így az idén már 10 százalékkal csökkenhet a termelés. A legnagyobb baromfihús-előállító országok továbbra is az Egyesült Államok (22 millió tonna), Kína (15,5 millió tonna), az Európai Unió (14,7 millió tonna) és Brazília (13,7 millió tonna) lehetnek. Az USA, az Európai Unió és Brazília mellett nőhet a kibocsátás Mexikóban (3,3 ezer tonna), Indiában (3,3 ezer tonna), Iránban (2,2 ezer tonna), Argentínában (2 ezer tonna), Törökországban (1,9 ezer tonna) és Ukrajnában (1,2 ezer tonna). A baromfihús a globális húskereskedelem 41 százalékát teszi ki. A legnagyobb baromfihús-importőrök továbbra is Kína és Japán, emellett meghatározó még Mexikó, az EU és Szaúd-Arábia is. Oroszországban az előrevetítés szerint 11,5 százalékkal csökken a baromfihús-behozatal 2017-ben az egy évvel korábbihoz képest.
Kínában egyre kevesebben eszik a csirkehúst, vissza is kellett venni a termelésből
  A KSH adatai szerint Magyarország baromfihús-importja 38 százalékkal 12,7 ezer tonnára nőtt 2017. I–III. hónapjaiban 2016 hasonló időszakához viszonyítva. A legtöbb baromfihús Lengyelországból (2,8 ezer tonna), Németországból (2,1 ezer tonna), Ausztriából (2 ezer tonna) és Hollandiából (1,7 tonna) érkezett. A vizsgált időszakban háromszor több baromfihúst importáltunk Olaszországból (420 tonna), ugyanakkor 33 százalékkal kevesebbet Romániából (791 tonna). Svédországból (+90 százalék), Szlovákiából (+5 százalék) és az Egyesült Királyságból (+282 százalék) több baromfihúst vásároltunk a megfigyelt periódusban. Magyarország baromfihúsexportja 18 százalékkal 43 ezer tonnára csökkent 2017 első három hónapjában 2016 hasonló időszakához viszonyítva. A legtöbb baromfihúst Romániába (9,4 ezer tonna) és Ausztriába (5,7 ezer tonna) szállítottuk a vizsgált időszakban. Jelentősen (+222 százalékkal) nőtt az export Hongkongba (2,2 ezer tonna), ide került a baromfihúsexport 5 százaléka. Németországba 4,7 ezer tonna baromfihúst szállítottunk az év első három hónapjában. Emellett jelentős piacaink Szlovákia (3,3 ezer tonna), Franciaország (1,6 ezer tonna) és az Egyesült Királyság (1,6 ezer tonna). Magyarország baromfihús-külkereskedelmi egyenlege pozitív volt a megfigyelt időszakban. Az Európai Bizottság adatai alapján 2017 első 22 hetében 178 euró/100 kilogramm volt az egész csirke uniós átlagára, kismértékben csökkent az előző év hasonló időszakának átlagárához viszonyítva. Magyarországon a vágócsirke élősúlyos termelői ára (247,7 forint/kilogramm) csaknem 4 százalékkal volt alacsonyabb 2017 22. hetében az egy évvel korábbinál. Az egész csirke és a csirkecomb feldolgozói értékesítési ára 1 százalékkal csökkent, míg a csirkecombé 5 százalékkal nőtt ugyanebben az összehasonlításban. Forrás: AKI  

További híreink

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás