Új, 1,5 milliárdos pályázat készül az élelmiszeripar és borászat szereplőinek - cél a feldolgozottság növelése
A pályázat az élelmiszeripar és a borászat területén támogatja a Rövid Ellátási Lánchoz (REL) kapcsolódó beruházásokat. Ebben kifejezetten a REL együttműködési csoport tagjainak kínálnak olyan fejlesztési lehetőséget, ami hozzásegíti őket a tevékenységük gazdaságos folytatásához. Ezen belül szeretnék a termelést feldolgozással továbbfejleszteni a minél nagyobb jövedelmezőség érdekében. A 1,5 milliárdos pályázat további céljai a saját, illetve az alkalmazotti foglalkoztatás fenntartása, az ágazati szereplők versenyképességének javítása, és a környezeti szempontok figyelembevételével történő fejlesztések megvalósítása.
Az első benyújtási határidő: 2019. december 4., a keretösszeg 1,5 milliárd forint lesz. A pályázat azokat részesíti előnyben, akik már benne vannak egy rövid ellátási láncban és további energetikai beruházásokra készülnek - írta az Agrárszektor. A támogatható tevékenységek mindkét célterületen (élelmiszeripar és borászat): a termeléshez kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása; és/vagy a célterülethez tartozó tevékenységet szolgáló épületek, építmények kivitelezése. Az értékelési szempontok között nagyon hangsúlyos szerepet kap az energiahatékonyság javítása.
Az agrárium alapanyagtermelőinek is van esélye a támogatásra
A mezőgazdasági alapanyagtermelők abban az esetben jogosultak támogatásra, ha olyan REL csoportnak a tagjai, amelyik már nyert a VP3-16.4.1-17 kódszámú Együttműködések támogatása a REL és a helyi piacok kialakításáért, fejlesztéséért és promóciójáért című pályázaton, és az általuk tervezett beruházás kapcsolódik, illetve összhangban van a REL csoport által benyújtott projekttervvel. A projekt megvalósítását a benyújtást követő napon saját felelősségére meg lehet kezdeni, annak megvalósítására 24 hónap áll rendelkezésre. A tervezet itt olvasható el.
Hirdetés
Cikkajánló: Az agrár- és élelmiszeripari cégek a legaktívabbak a Növekedési Hitelprogramban
Az idei év első négy hónapjában a K&H több mint 17 milliárd forint értékben kötött NHP fix hitel- és lízingszerződést. Ezek közel 40 százalékánál már a folyósítás is megtörtént. Az igénylők körében a vidéki cégek vannak többségben, míg szektorok szempontjából az agrár- és élelmiszeripari cégek a leginkább aktívak. A januárban indult Növekedési Hitelprogram Fix (NHP fix) keretében a banknál szerződött hitelállomány április végén elérte a 14,4 milliárd forintot, a lízing esetében a 3 milliárd forintot.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés