A Corteva Agriscience új, többféle növénykultúra tesztelésére és kutatására is alkalmas kutatóközpontot nyitott Szegeden. A tudományos munka során mind a növénynemesítés, mind a növényvédelem területén az európai termelőket kiszolgáló, fenntartható megoldások kidolgozására összpontosítanak. A létesítmény koordinációs feladatkört is ellát, biztosítja a cég K + F munkacsoportjainak, hogy egymással együttműködve fejlesszenek úttörő és egyben fenntartható mezőgazdasági megoldásokat Európa és a világ termelői számára.

Az 1,9 millió dolláros, vagyis a cikk megjelenésekor nagyjából 600 millió forintos beruházással létrejött, újonnan integrált szegedi kutatóközpont így a Corteva egyik legnagyobb, többféle növénykultúra tesztelésére és kutatására is alkalmas európai kutatóközpontja lett - írta a vállalat közleménye. Az új kutatóközpontban a jelenlegi 34 alkalmazott közül 8 kutató összpontosít a vetőmagnemesítéssel és a növényvédelemmel kapcsolatos innovációkra.

Inszekticid- fungicid- és herbicid-vizsgálatok is zajlanak Szegeden a Corteva Agriscience új kutatóközpontjában Szegeden

Nemesítés, szülővonal

A Szegeden működő növénynemesítő munkacsoport feladata a Corteva termékek genetikai állományán alapuló kukorica- és napraforgóhibridek nemesítése. A munka célkitűzése a magas terméspotenciállal és kiváló agronómiai tulajdonságokkal bíró hibridek fejlesztése, beleértve a hőstressz-tűrő képességet is, amely az egyik legfontosabb termékjellemző a kontinentális Európában. A részleg korábbi növénynemesítési tevékenysége már több terméket eredményezett. Ilyenek a Pioneer® ExpressSun® herbicid toleranciával rendelkező napraforgó hibridek, a magas olajtartalmú napraforgó vetőmagok, valamint a piacvezető Pioneer® Optimum® AQUAmax® kukorica termékek. A részleg szülővonal tesztelési és vetőmag-előállítási kutatómunkája a Corteva szarvasi vetőmagüzemében folyó munkát is támogatja.

https://www.youtube.com/watch?v=LQ7_a-m7l9g
600 milliós kutatóközpont-fejlesztést fejezett be a Corteva Szegeden

A mostantól Szegeden működő Növényvédő Szer Kutató-Fejlesztő munkacsoport (Integrated Field Science, IFS) új gyomirtó-, rovarölő- és gombaölő szer hatóanyagok, termékek, valamint csávázási technológiák és biológiai növényvédelmi megoldások kifejlesztésére fókuszál. Ezeket széleskörű szántóföldi kísérletekben tesztelik. A szegedi kutatóközpont, a Növénynemesítés, valamint az Operatív működés vezetője Zala Anita. Az Integrált Szántóföldi Kísérletek tevékenységét (Integrated Field Science, IFS) pedig Perényi József irányítja.

A kukorica vizsgálata

3 tevékenységet egyesítettek

Ez a lépés nagyon fontos mérföldkő a Corteva Agriscience történetében. Három jelentős kutatási és fejlesztési tevékenységet egyesítettünk annak érdekében, hogy a kutatók szoros együttműködésben fejleszthessenek kiváló termékeket a magyar és az európai termelők részére. Az integrációval olyan kreatív, az innovációt és a magas fokú operatív munkát támogató környezetet hoztunk létre, amely a korábban különálló egységekként működő részlegek szinergiájára épül. A nemrégiben bejelentett, 2030-ig szóló Fenntarthatósági Célkitűzéseknek megfelelően szilárd az elkötelezettségünk az innovatív és fenntartható mezőgazdasági megoldások kifejlesztése és alkalmazása iránt. Tesszük ezt ügyfeleink, fogyasztóink és az általunk kiszolgált közösségek érdekében - mondta Abelardo De La Vega, a Corteva Agriscience európai növénynemesítő részlegének vezetője. Ez magában foglalja azt, hogy a cég által kifejlesztett minden új termékkoncepció megfeleljen a gazdálkodók és a fogyasztók által elvárt fenntarthatósági kritériumoknak, már azelőtt is, hogy a termékfejlesztés befejeződne.

A nemesítőmunka dróntávlatból

A Corteva Agriscience küldetésének része, hogy a gazdálkodóknak olyan teljes körű megoldásokat kínáljon, amelyek maximalizálják a termelékenységet. Ezt támogatja a most létrejött egyesítés is, amely a tudományos szakembereink tudását és tapasztalatát összpontosítja - tette hozzá Andreas Huber, a Corteva Agriscience EMEA Integrált Szántóföldi Kísérletek részlegének vezetője. A céggel kapcsolatos korábbi anyagainkat ezen a hivatkozáson lehet elérni.

A Corteva szegedi kutatóközpontja felülnézetből

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás