Hirdetés
Új, 600 milliós kutató- és fejlesztő kutatóközpontot nyitott Szegeden a Corteva
A Corteva Agriscience új, többféle növénykultúra tesztelésére és kutatására is alkalmas kutatóközpontot nyitott Szegeden. A tudományos munka során mind a növénynemesítés, mind a növényvédelem területén az európai termelőket kiszolgáló, fenntartható megoldások kidolgozására összpontosítanak. A létesítmény koordinációs feladatkört is ellát, biztosítja a cég K + F munkacsoportjainak, hogy egymással együttműködve fejlesszenek úttörő és egyben fenntartható mezőgazdasági megoldásokat Európa és a világ termelői számára.
Az 1,9 millió dolláros, vagyis a cikk megjelenésekor nagyjából 600 millió forintos beruházással létrejött, újonnan integrált szegedi kutatóközpont így a Corteva egyik legnagyobb, többféle növénykultúra tesztelésére és kutatására is alkalmas európai kutatóközpontja lett - írta a vállalat közleménye. Az új kutatóközpontban a jelenlegi 34 alkalmazott közül 8 kutató összpontosít a vetőmagnemesítéssel és a növényvédelemmel kapcsolatos innovációkra.
Nemesítés, szülővonal
A Szegeden működő növénynemesítő munkacsoport feladata a Corteva termékek genetikai állományán alapuló kukorica- és napraforgóhibridek nemesítése. A munka célkitűzése a magas terméspotenciállal és kiváló agronómiai tulajdonságokkal bíró hibridek fejlesztése, beleértve a hőstressz-tűrő képességet is, amely az egyik legfontosabb termékjellemző a kontinentális Európában. A részleg korábbi növénynemesítési tevékenysége már több terméket eredményezett. Ilyenek a Pioneer® ExpressSun® herbicid toleranciával rendelkező napraforgó hibridek, a magas olajtartalmú napraforgó vetőmagok, valamint a piacvezető Pioneer® Optimum® AQUAmax® kukorica termékek. A részleg szülővonal tesztelési és vetőmag-előállítási kutatómunkája a Corteva szarvasi vetőmagüzemében folyó munkát is támogatja.
A mostantól Szegeden működő Növényvédő Szer Kutató-Fejlesztő munkacsoport (Integrated Field Science, IFS) új gyomirtó-, rovarölő- és gombaölő szer hatóanyagok, termékek, valamint csávázási technológiák és biológiai növényvédelmi megoldások kifejlesztésére fókuszál. Ezeket széleskörű szántóföldi kísérletekben tesztelik. A szegedi kutatóközpont, a Növénynemesítés, valamint az Operatív működés vezetője Zala Anita. Az Integrált Szántóföldi Kísérletek tevékenységét (Integrated Field Science, IFS) pedig Perényi József irányítja.
3 tevékenységet egyesítettek
Ez a lépés nagyon fontos mérföldkő a Corteva Agriscience történetében. Három jelentős kutatási és fejlesztési tevékenységet egyesítettünk annak érdekében, hogy a kutatók szoros együttműködésben fejleszthessenek kiváló termékeket a magyar és az európai termelők részére. Az integrációval olyan kreatív, az innovációt és a magas fokú operatív munkát támogató környezetet hoztunk létre, amely a korábban különálló egységekként működő részlegek szinergiájára épül. A nemrégiben bejelentett, 2030-ig szóló Fenntarthatósági Célkitűzéseknek megfelelően szilárd az elkötelezettségünk az innovatív és fenntartható mezőgazdasági megoldások kifejlesztése és alkalmazása iránt. Tesszük ezt ügyfeleink, fogyasztóink és az általunk kiszolgált közösségek érdekében - mondta Abelardo De La Vega, a Corteva Agriscience európai növénynemesítő részlegének vezetője. Ez magában foglalja azt, hogy a cég által kifejlesztett minden új termékkoncepció megfeleljen a gazdálkodók és a fogyasztók által elvárt fenntarthatósági kritériumoknak, már azelőtt is, hogy a termékfejlesztés befejeződne.
A Corteva Agriscience küldetésének része, hogy a gazdálkodóknak olyan teljes körű megoldásokat kínáljon, amelyek maximalizálják a termelékenységet. Ezt támogatja a most létrejött egyesítés is, amely a tudományos szakembereink tudását és tapasztalatát összpontosítja - tette hozzá Andreas Huber, a Corteva Agriscience EMEA Integrált Szántóföldi Kísérletek részlegének vezetője. A céggel kapcsolatos korábbi anyagainkat ezen a hivatkozáson lehet elérni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Védjük a gyökereket az Agrováció termékével
A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatEladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 102 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés