Lízingdíj-támogatás igényelhető új mezőgazdasági gép és berendezés beszerzéséhez. A pénzügyi lízing hasznos finanszírozási eszköze a hatékonyság és termelékenység növelésére, ezért az agrártárca - a hitelekhez kapcsolódó kamattámogatási programjain túl - újraindítja a mezőgazdasági vállalkozások által új gépek és technológiai berendezések lízingbe vételéhez kapcsolódó támogatási programját. A programban 2019-ben összesen 600 millió forintot lehet lehívni.

Az Agrárminisztérium közleménye szerint a támogatás formája kamattámogatás, amely lízing formájában megvalósuló beruházásokhoz kapcsolódhat. Mindezt abban az esetben, ha a lízing futamideje 36 hónap, és ha a futamidő végén a mezőgazdasági termelő megszerzi a lízingelt eszköz tulajdonjogát. A kamattámogatás mértéke a lízingdíj kamattartalmának fele. Az ügylethez a kezességvállaló intézmények által nyújtott készfizető kezesség is kapcsolódhat.

A lízingdíj-támogatás mezőgazdasági gép és berendezés beszerzéséhez vehető igénybe, 2019-ben összesen 600 millió forintot lehet lehívni

Az év utolsó napjáig lehet pályázni a pénzre

A vállalkozások támogatási kérelmeiket 2019. december 31. napjáig nyújthatják be a földművelésügyi hatáskörben eljáró megyeszékhely szerinti járási hivatalhoz. A támogatás részleteit a mezőgazdasági üzemek korszerűsítéséhez, fejlesztéséhez nemzeti hatáskörben nyújtott kedvezményes hitel- és lízingdíj-támogatás igénybevételének részletes feltételeiről szóló 114/2008. (IX. 5.) FVM rendelet tartalmazza.

E rendelet szerint a mikro, kis- és középvállalkozásnak minősülő mezőgazdasági vállalkozás támogatást igényelhet:

  • a) mezőgazdasági gépek és technológiai berendezések beszerzéséhez;
  • b) az állattartó telepek korszerűsítéséhez;
  • c) a mezőgazdasági termékfeldolgozást szolgáló beruházáshoz;
  • d) mezőgazdasági gépek és berendezések lízingbe vételéhez.

A támogatás:

  • a) beruházási hitel esetén kamattámogatás;
  • b) új gép és technológiai berendezés lízingbe vétele esetén lízingdíj kamattámogatás;
  • c) az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány vagy a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által nyújtott kezesség, készfizető kezesség formájában igénybe vehető támogatás.

Az egy beruházáshoz igénybe vett támogatás együttes támogatási intenzitása nem haladhatja meg a 40%-ot.

A támogatás igénybe vételének feltétele, hogy a beruházás:

  • a) a fajlagos termelési költségek csökkentésére; vagy
  • b) az előállított termékek minőségének javítására; vagy
  • c) a higiéniai körülmények és az állatjólét javítására; vagy
  • d) a mezőgazdasági vállalkozás tevékenységének diverzifikálására irányuljon.

Nem jogosult a mezőgazdasági vállalkozás az e rendelet szerinti támogatás igénybe vételére, amennyiben:

  • a) csőd-, felszámolási eljárás, bírósági végrehajtás vagy végelszámolás alatt áll;
  • b) a hitelkérelem benyújtását megelőző három éven belül az államháztartás alrendszereiből juttatott valamely állami támogatással összefüggésben a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségeit nem, vagy csak részben teljesítette;
  • c) 60 napot meghaladó, adó- vagy adók módjára behajtható köztartozása van, kivéve, ha az adóhatóság fizetési halasztást vagy részletfizetést engedélyezett számára;
  • d) gazdálkodási tevékenységével összefüggő végrehajtási eljárás alatt áll;
  • e) a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül jogosulatlanul igénybe vett támogatásból eredő rendezetlen tartozása van;
  • f) az azonos jogcím keretében támogatott befejezetlen projekttel rendelkezik;
  • g) az adott beruházás a Vidékfejlesztési Program 2014-2020 fejlesztési támogatásban, vagy az Európai Mezőgazdasági Garancia Alapból finanszírozható termelői szervezet támogatásban részesül;
  • h) az adott beruházás csak a meglévő közösségi vagy nemzeti előírásoknak való megfelelésre irányul;
  • i) a hitel-, illetve lízingszerződés nem HUF alapon kerül megkötésre;
  • j) nehéz helyzetben lévő vállalkozásnak minősül;
  • k) a beruházás termelési jogok, állatok és egynyári növények beszerzésére, illetve forgótőke finanszírozására irányul;
  • l) a beruházás megvalósítása a kamattámogatás vagy a lízingdíj kamattámogatás iránti kérelem benyújtását megelőzően már megkezdődött.

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás