Új erősítést és szakembereket kapott a magyar erdőgazdálkodás - videóval
A fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás kiemelkedő szerepet játszik a klímaváltozás elleni küzdelemben, a biológiai sokféleség megtartásában, valamint a természet védelmében, és ezen keresztül a teremtett világ értékeinek megőrzésében. Ezeket is mondta Nagy István agárminiszter a Soproni Egyetem Központi Tanévzáróján és az Erdőmérnöki Kar diplomaosztó ünnepségén.
A tárcavezető közleménye szerint emlékeztetett, az erdőink nem csupán gazdasági érdeket képviselnek, hanem hozzájárulnak környezetünk egészségéhez és jólétéhez is, hiszen az erdő az embereké. Éppen ezért a kormány kiemelt célkitűzései között szerepel az erdőterületek növelése, mégpedig, hogy 2030-ra 27 százalékra növelje Magyarországon a fával borított területek nagyságát.
Hozzátette, hog az Országfásítási Program keretében az elmúlt öt évben több mint 184 millió új fával gyarapodtak az erdők, így az erdei fafajokkal borított terület nagysága meghaladja a 2,3 millió hektárt.
Hirdetés
Méltatta az erdészeket a miniszter
Nagy István hangsúlyozta, hogy a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kara olyan szakembereket képez, akik képesek a fenntarthatóság és az innováció szellemében dolgozni az erdőgazdálkodás területén.
Szakértelmükre és tudásukra nagy szükség van a hazai erdőgazdálkodásban, diplomájuk pedig azt biztosítja számukra, hogy hamar munkába állhassanak és aktívan hozzájárulhassanak az erdők megőrzéséhez és a fenntartható kezeléséhez. Hozzátette, a jövő szakemberei kezében van ugyanis annak a kulcsa, hogy a következő generációk milyen körülmények között élhetnek.
Az egyre gyorsabban változó új kihívások az erdőgazdálkodás területét is érintik, amelyek megoldásához új ismeretek, új lelkesedés és új erők egyaránt szükségesek, kiegészítve a szakemberek egymás közötti folyamatos tapasztalatcseréjével. Gondolatai zárásaként éppen ezért Nagy István agrárminiszter arra kérte az egyetem végzett hallgatóit, hogy ne felejtsék el az alma materüket és munkájukban arra törekedjenek, hogy öregbítsék a Soproni Egyetem hírnevét.
A Soproni Egyetem vezetői is beszédeket mondtak
Azt már az Egyetem írta meg, hogy az elnökség bevonulását a Himnusz közös eléneklése követte, majd dr. Heil Bálint dékán ünnepi köszöntőjében kiemelte: „Az elmúlt évek újításaiban, fejlődésében számtalan olyan példát találunk, ahol a Soproni Egyetemen végzett fiatalok szaktudására támaszkodott a társadalom. Környezet- és természetvédelmi mérnökök, földmérő és földrendező mérnökök, vadgazdák és erdőmérnökök járulnak hozzá az emberi alkotások sorához. Az emberek közös felelőssége lesz az, hogy mennyire tudunk visszatérni egy olyan életmódhoz, ami képes megőrizni mind a saját és gyermekeink, mind a többi csodás teremtmény életfeltételeit a Földön” - fogalmazott a dékán.
Ezt követően Prof. Dr. Fábián Attila rektor szólt a 289. tanév lezárásának apropóján az elmúlt hónapok eredményeiről, mely összefoglalásaként kiemelte: „A Soproni Egyetem hazánk és a közép-európai régió egyik legjelentősebb zöld egyeteme és fenntarthatósági képzőközpontja.
Egyedülálló módon egyszerre rendelkezünk a fenntarthatóság ökológiai, gazdasági és társadalmi szegmenseinek megértéséhez és vizsgálatához szükséges oktatási és kutatási képességekkel, valamint ehhez kapcsolódó szervezeti egységekkel."
A jövőről szólva a rektor kifejtette: „A Soproni Egyetem jövője az innovációra, a fenntarthatóságra és az átgondolt gazdálkodásra épül. Továbbfejlesztjük kutatási kapacitásainkat, hagyományos és digitális infrastruktúránkat. Az átgondolt gazdálkodás révén biztosítjuk intézményünk stabil működését és biztos jövőjét” – tette hozzá Prof. Dr. Fábián Attila.
A tanévzáró zárásaként dolgozói kitüntetések átadására és címzetes egyetemi docens kinevezésekre került sor, majd Dr. Náhlik András egyetemi tanár részesült professor emeritus elismerésben. A Soproni Egyetem 289. tanévét és az erdészeti felsőoktatás 216. akadémiai évét az Erdészhimnusz közös eléneklése zárta.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés