A kukoricatermesztés jövedelmezőségét alapvetően a hozamok növelésével, valamint a veszteségek és a költségek csökkentésével érhetjük el. Az Agromag Kft. mindehhez segítséget nyújt a nagy termőképességű és kiváló ár-érték arányú hibridjeivel és a korai veszteségek minimalizálását segítő innovatív termékeivel.

Új kukoricahibridjeink a Beata (FAO 330) és a Tomasov (FAO 420) nagyon magas terméspotenciállal rendelkeznek, amelynek a kiaknázását segíti elő az 5. éve kísérleteinkben szereplő Albit és egy új, egyedülálló formulációval rendelkező „magtrágya”, a GreenPrime.

A korai tenyészidejű kukoricák új kihívóra akadtak a Beata (FAO 330) hibridben. Az új hibrid kiemelkedő termőképessége az éréscsoport második felében érő hibrideket is képes túlszárnyalni, mindezt alacsony nedvességtartalommal (1. táblázat). 2018-ban a fajtasoraink átlagában a legalacsonyabb nedvességtartalommal (13%) és a második legnagyobb terméseredménnyel (13,1 t/ha) takarítottuk be. 2020-ban a ságvári demókísérletben 13,49 t/ha átlagtermést ért el. Idén elérhető Albittal kezelt vetőmag is a Beataból.

1. táblázat: Beata (FAO 330) demó eredményei 2020-ban

Az Agromag Kft. 5. éve kísérletezik az Albit készítménnyel, ami csökkenti a növényvédő szerek vagy az időjárás által okozott stresszt, így stabilizálja és növeli a termés minőségét, és mennyiségét.

1. ábra: Tomasov (FAO 420) kisparcellás eredményei 2020 2020-ban

Az egyik legnagyobb terméspotenciállal rendelkező hibridünk a Tomasov (FAO 420). 2020-ban 5 kísérleti helyen a hektárra vetített átlagtermése 14 tonna felett volt (1. ábra) A bőven 15 t/ha feletti potenciál eléréséhez szükséges az intenzív termesztéstechnológia alkalmazása, a minél dinamikusabb kelés elérése és a gondtalan növekedés. Az egyenletes kelését robbanékony kezdeti fejlődését segíti elő egy új fejlesztésű termék, a GreenPrime.

Ez a „magtrágya” a legfontosabb mikro- és makroelemeket már a csírázástól biztosítja a növény számára, aminek köszönhetően egyöntetű és robbanásszerű kelést érünk el.

Használatával kiváltható a starter trágyázás, ráadásul a növény számára könnyebben hozzáférhetőbbek a tápanyagok, mivel a csávázószerrel együtt a mag felületére lehet felvinni. A Tomasov esetében lehetőség van Albittal és GreenPrime-mal is kezelt vetőmagok igénylésére.

A kísérleteink szerint a GreenPrime és az Albit együttes használatával érhető el a legeredményesebb kezdeti fejlődés, ami az alapja a hatalmas termések elérésének.

Extenzívebb körülmények közé ajánljuk a rendkívül jó alkalmazkodó képességgel rendelkező hibridjeinket, a kettős hasznosítású Isztriát (FAO 430) és a duplacsövűségre hajlamos, korai Salontát (FAO 360).

Állattartó telepek és vadkárral sújtott területek nagy reménysége a kettős hasznosítású Isztria (FAO430), hiszen egy 2018-as állami kísérletben a standard silókukoricák között a legmagasabb energiatartalmat nála mérték (2. táblázat). Míg a gazdák gyönyörködve tekintenek az Isztria táblára, a vadak nem szívesen látogatják, mivel a magasan elhelyezkedő csöveihez nehezen férnek hozzá. A mélyre hatoló, nagy gyökérzetének köszönhetően a gyengébb, homokos talajokon is megbízhatóan terem. Kiemelkedik magas termőképességével és kifejezetten jó szárszilárdságával.

2. táblázat: NÉBIH silókukoricák kisparcellás fajtaösszehasonlító kísérlete (2018)
2. ábra: Salonta (FAO 360) demóeredményei (2017-2020)

Régi kedvence a partnereinknek a Salonta (FAO 360). Termőképessége és vízleadása a legjobbak között van a korai éréscsoportban (2. ábra). Átlagos növénymagassága miatt viszonylag kevés szármaradványt kell bedolgozni. Rendkívül jó ár-érték arányának és jó alkalmazkodóképességének köszönhetően az egyik legjövedelmezőbb hibridünk.

Jövedelmező termesztéshez válassza az Agromag termékeit, keresse területi képviselőinket és dicsekedjen el eredményeivel!

Eredményes gazdálkodást kíván az Agromag Kft. csapata.

(x)

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás