A Somogy megyei Kaposváron található Móricz Zsigmond mezőgazdasági technikum és szakképző iskola közel 5 millió forintért vásárolt 4 lovat. A lovászképzés iránti érdeklődés töretlen, a 3 évfolyamon jelenleg csaknem 120 fiatal sajátítja el a szakma alapjait. A 2022-2023-as tanévben ezen a területen előreláthatólag 30 új diák kezdi el szakmai tanulmányait. Az új lovak között magyar félvér, sportló és gidrán is van, a tanulók Királytánc, Bormámor, Zsófi és Sordély hátán is rendszeresen lovagolhatnak.

A Sonline.hu Korb Zsófiától, a mezőgazdasági technikum szakoktatójától kérdezve megtudta, hogy az új lovak között magyar félvér, sportló és gidrán is van. 

A Móricz Zsigmond mezőgazdasági technikum és szakképző iskola négy új lova - Fotó: Lang Róbert

Princz Zoltán, a Móricz Zsigmond mezőgazdasági technikum és szakképző iskola igazgatója elmondta, hogy a Lovasakadémia sportklubjától vették a lovakat. Szükségünk volt még lovakra, mert széles körű gyakorlási lehetőségeket kívánunk biztosítani a diákoknak. Olyan sportlovakat vásároltunk, amelyek azelőtt versenyeken indultak, és oktatásra is alkalmasak. Elsősorban azok a diákok ülhetnek az új lovakra, akik már kellő rutinnal rendelkeznek - fogalmazott.

Folyamatosan bővül és fejlődik a lovas szak

A középiskolában 2006-ban indult a lovas szak, legutóbb 2019-ben vettek 4 kis méretű Fjord lovat, a kancák azóta is rendszeresen részt vesznek az iskolai képzésben. Princz Zoltán kiemelte, hogy a tervek szerint rövidesen bővül a képzési paletta, s az érettségire épülő oktatás során leendő lovasoktatók is jelentkezhetnek iskolájukba.

Bővült a A Móricz Zsigmond mezőgazdasági technikum és szakképző iskola lóállománya - Fotó: Lang Róbert

Bár a koronavírus-járvány a kaposvári középiskolát sem kímélte, 2021-ben fontos fejlesztéseket valósítottak meg. A mostani lóvásárláson kívül egy 19 személyes új buszt is beszereztek, ami közel 25 millió forintba került.

https://www.youtube.com/watch?v=EfnawnCB6us
A lovász szakmairány kisfilmje, amely leendő diákjaiknak és szüleiknek bemutatja a képzést

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás