Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
2025-ben nyílnak a mezőgazdasági szektorban jelentős előrelépési lehetőséget kínáló „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” és a szinte azonos megnevezésű „Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésének komplex támogatása” programok, amelyek keretében akár 1 milliárd forint, kis kérelmek esetében pedig 200 millió forintos vissza nem térítendő összeg is igényelhető lesz. Az alaptámogatás az elszámolható költségek 50%-a, de fiatal gazdák, gazdaságátadás, illetve megújuló energiaforrást alkalmazó technológiák esetében akár 70%-ra is emelkedhet. Az igénylés több szakaszban lehetséges, az első szakasz 2025 áprilisában indul, míg az ún. komplex támogatások májusban kezdődnek.
Itt a lehetőség a mezőgazdasági fejlesztésekre
A pályázat célja a mezőgazdasági infrastruktúra fejlesztése, beleértve a tárolási, tisztítási és szárítási kapacitások bővítését, az energiahatékonyság javítását és a megújuló energiaforrások használatát. Támogatás kérhető új épületek építésére, terménytisztítók és szárítók fejlesztésére, valamint a meglévő infrastruktúra korszerűsítésére. Az energiahatékonyságra irányuló fejlesztések esetében azonban legalább 10%-os javulást kell elérni. A pályázat a közös beruházásokat is támogatja, mint például szövetkezetek és termelői csoportok együttműködését. A támogatás lehetőséget ad vetőmagüzemek létrehozására és korszerűsítésére, valamint technológiai rendszerek, például hűtött tárolók és szárítók berendezések beszerzésére. Az energiahatékonyság javítása, mint a hőszigetelés és fűtési rendszerek modernizálása, alapvető része a projekteknek. A két pályázati lehetőség teljes keretösszege 50 milliárd forint, amelyből 15 milliárd elkülönítve a kisebb projekteket célozza.
Hosszú távon is hatékony választás az acélcsarnok
A Frisomat acélcsarnokai évtizedek óta megbízható és tartós megoldást kínálnak a mezőgazdaság számára. Ezek az épületek gyorsan felépíthetők, energiatakarékos módon készülnek, és rugalmasan alkalmazhatók különböző célokra, például tárolásra, gépek elhelyezésére vagy állattartásra. Számos kiegészítő opcióval, tetőbevilágítókkal vagy éppen XXL méretű ajtónyílásokkal segítik a gördülékeny munkavégzést. Szerkezetileg erősek és időjárásállóak, biztosítják a megfelelő szellőzést és párásodásgátlást. Ezek mellett a moduláris felépítés bármikor lehetővé teszi az épületbővítést, így hosszú távon is gazdaságos megoldást jelentenek.
A pályázat tekintetében ugyanakkor különösen jól kapcsolhatók az energiahatékonyságot javító és megújuló energiát hasznosító (napelemes) fejlesztésekhez is. A Frisomat csarnokok tetőszerkezetei 2022 vége óta igazoltan alkalmasak napelemek telepítésére, hőszigetelésük könnyen korszerűsíthető különböző vastagságú szendvicspanel-réteg segítségével, így ilyen szempontból is megfelelnek az energiahatékonysági elvárásoknak, de külön, földön álló napelem-tartószerkezet megoldásaik is vannak. A pályázati lehetőség kihasználásával a gazdaságok csökkenthetik beruházási költségeiket, miközben egy modern és fenntartható infrastruktúrát alakíthatnak ki.
Versenyképes mezőgazdaság
A támogatott fejlesztések közül kiemelten fontos a terménytárolók, szárítók és tisztítók létrehozása, azok energetikai korszerűsítése, valamint a megújuló energiát hasznosító technológiák, mint például napelemes rendszerek telepítése. Mindehhez a Frisomat acélcsarnokok egyedi igényre, tevékenységhez igazítható alapot nyújtanak, amely a modern körülmények megteremtésével a versenyképesség növeléséhez is jelentősen hozzájárulnak. A támogatási programmal a gazdaságok most egyedülálló lehetőséget kaphatnak telephelyeik, termelésük fokozására és versenyképességük fejlesztésére. Napjainkra az acélcsarnokok mindennek vitathatatlanul modern, hatékonyságot növelő kiegészítőivé váltak, amelyek számos előnyhöz juttatják a mezőgazdasági vállalkozókat.
A termény- és magtárolásra tervezett Frisomat acélcsarnokok előnyeit és már elkészült épületeit IDE KATTINTVA ismerheti meg bővebben.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 155 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés