Hirdetés
Új pályázatok indulnak, összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat ezekről
Hamarosan elérhetők lesznek az új pályázati felhívások, amelyek közül az első várhatóan a külterületi utak felújítását célozza – jelentette be Szigeti Szabolcs, a közös agrárpolitika végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár, egy csütörtöki gazdafórumon, Jánoshalmán.
A Bács-Kiskun vármegyei NAK, a MAGOSZ és a Jánoshalmi Gazdakör Egyesület által szervezett eseményen a helyettes államtitkár ismertette, hogy a Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének keretében 2027-ig több mint 5300 milliárd forint áll rendelkezésre. Ebből csaknem 2900 milliárd forint jut gazdaságfejlesztésre, zöld beruházásokra és vidékfejlesztési célokra. Kiemelte, hogy a pályázatok ütemezetten jelennek meg az idei év folyamán is.
Kiemelt fejlesztési irányok és közelgő határidők
Az idei menetrend szerint számos pályázati felhívás várható, amelyek közül több társadalmi egyeztetése már lezárult. Ide tartozik például a külterületi utak építése, a kertészeti üzemek technológiai korszerűsítése, a rövid ellátási láncok fejlesztése, a kisüzemek támogatása, valamint a fiatal mezőgazdasági termelők beruházásainak elősegítése. Februárban és márciusban két öntözésfejlesztési pályázat kérelembenyújtási időszaka is elindul, amelyek a kisebb és komplexebb beruházások számára is lehetőséget biztosítanak – hangsúlyozta Szigeti Szabolcs.
Hirdetés
Tavalyi eredmények a KAP ST keretében
A Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének keretében 2023-ban 30 pályázati felhívás jelent meg, összesen mintegy 1200 milliárd forint értékben. Ezek közül a legnagyobb érdeklődést a feldolgozó üzemek fejlesztését és az állattartó telepek korszerűsítését célzó felhívások váltották ki. A feldolgozó üzemek fejlesztésére több mint 760 milliárd forint, míg az állattartó telepekre összesen 860 milliárd forint fejlesztési igény érkezett.
A beruházási típusú felhívások mellett más programok is megjelentek, például az állati génmegőrzést és állatjóléti intézkedéseket támogató pályázatok, az erdőgazdálkodók és a Natura 2000 területen gazdálkodók számára elérhető támogatások, valamint a Leader Helyi Akciócsoportok első felhívásai.
Agrár-környezetgazdálkodás és ökológiai gazdálkodás támogatása
A gazdálkodók körében kiemelkedően népszerűek az Agrár-környezetgazdálkodási és ökológiai gazdálkodást támogató programok. Az előbbi esetében több mint 1,6 millió hektárra, míg az utóbbinál mintegy 350 ezer hektárra igényeltek támogatást.
A helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy a pályázati lehetőségek folyamatosan igazodnak a gazdálkodók igényeihez és a vidéki térségek fejlesztési céljaihoz, elősegítve a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat és a vidék gazdasági megerősödését.
Forrás: AM
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Az Agromag kukoricahibridjei légköri aszály esetén is megoldást nyújtanak
A Zombor (FAO 290-310) egy korai érésű szemeskukorica, amely kiváló alkalmazkodó képességgel rendelkező háromvonalas hibrid. Stabil terméshozamát még száraz évjáratokban is képes biztosítani, ami az erős genetikai alapjának köszönhető.
Készüljön fel a 2025-26-os év kihívásaira a HATÉKONYSÁG 2025 Konferencia és Kiállításon
2025. február 13-án, a Debreceni Egyetemen kerül megrendezésre az agrárszektor idei egyik legfontosabb szakmai eseménye, a HATÉKONYSÁG 2025 Konferencia és Kiállítás. A rendezvényt a Magro.hu piactér és hírportál szervezi, helyszínadó partnerével, a Debreceni Egyetemmel közösen. 4 szekcióban, több mint 30 előadáson, 5 ágazati kerekasztal-beszélgetésen nemcsak a legújabb trendeket, technológiákat és lehetőségeket ismerhetik meg a résztvevők, hanem kézzel fogható támpontokat is kapnak ahhoz, hogy 2025 és 2026 kevésbé küzdelmes legyen.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.300 hirdetés 160 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés