Az észak-amerikai termelők és kereskedők sokáig abban bíztak, hogy Kína "kiéheztethető". Azonban Ázsiában az emberek nem lázadtak fel a szolgáltatások romló színvonala miatt. Ráadásul ilyenkor a piac átrendeződik, az elvesztett területeket pedig alig lehet visszahódítani. Ennek következménye, hogy egy Szingapúrban megtartott mezőgazdasági együttműködési konferencia résztvevői máris azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy az USA és Délkelet-Ázsia szorosabb kereskedelmi kapcsolatokat építsen ki.

Az Agrárszektor anyaga szerint az amerikaiak kétségbeesetten keresik az új útvonalakat a megtermelt szója számára. Eközben brazil versenytársaik elhódítják előlük a kínai piacot. Az Egyesült Államokban bíznak abban, hogy a kereskedelmi háború nem tart már sokáig, és Kína, a világ első számú szójaimportőre ismét vásárolni kezd, de azért jobb résen lenni, és felkutatni az alternatív értékesítési lehetőségeket. Arról itt írtunk korábban, hogy Kína rágyúr a szójára.

Új szójapiac kell az Egyesült Államoknak, Délkelet-Ázsia országai felé nyitnak

Az új szójapiac is Ázsiában lesz, csak délebbre

Sajnos, a kínai vásárlások már sosem fogják elérni a korábbi volument - mondta a rendezvényen az Amerikai Szójabab Export Tanács vezérigazgatója, Jim Sutter. Kína idén még csak a tavalyi évben elért szójamennyiség harmadát vette meg. A fennmaradó rész pedig nem egyszerű azonnal pótolni. Ezért vált különösen fontossá, hogy felkutassák azokat a fejlődő piacokat, amelyek már most igénylik az amerikai szóját, a jövőben pedig még inkább rá lesznek szorulva.

Az Amerikai Szójabab Export Tanács már 40 éve jelen van Délkelet-Ázsiában, de most nagyobb sebességre kapcsolt a térségben. Rendezvényeket és üzletembertalálkozókat szerveznek, amelyeknek a vezérigazgató szerint máris van hatásuk. A délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége 10 államot tömörít: Indonézia, Fülöp-szigetek, Thaiföld, Malajzia, Vietnam, Szingapúr, Brunei, Mianmar, Kambodzsa és Laosz. A térségben pillanatnyilag 650 millió ember él, de 2025-re a népesség 690-695 millióra növekszik, ami fontos célponttá teszi Amerika számára. Több ember több táplálékot és több fehérjét kér majd- az állatoknak pedig takarmány kell. Ezért az USA egyre szorosabb kereskedelmi kapcsolatokat épít ki Délkelet-Ázsia országaival.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás