A Kusabi hatóanyaga a pyriofenon egy újonnan felfedezett hatóanyagcsoport a benzolpyridinek első képviselője. Különlegessége, hogy kiváló hatással rendelkezik számos lisztharmat (Erysiphe, Leveillula, Podosphaera, Sphaeroteca stb.) ellen.

A Kusabi-t a szőlőben károsító lisztharmat ellen javasoljuk felhasználni megelőző jelleggel. A korszerű szuszpenzió koncentrátum (SC) könnyű kijuttathatóságot és megfelelő növényi fedettséget biztosít a felhasználók számára. A készítmény engedélyezett dózisa 0,2-0,3 liter/hektár, melyet 600-1000 liter vízzel ajánlott kijuttatni. 4-6 leveles állapottól zsendülésig évente maximum 3 alkalommal javasolt felhasználni. A Kusabi a fürtön és levélen egyaránt hatékony. Mint minden speciális lisztharmat elleni készítmény esetében, a Kusabi-t is, célszerű a lisztharmat elleni technológia részeként más hatásmechanizmusú készítményekkel váltakozva felhasználni.

Kusabi hatása a lisztharmatra

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="27667,27668"]

A Kusabi megelőző jelleggel alkalmazva gátolja a spórák kicsírázását, vagyis a lisztharmat nem tud behatolni a növénybe. Abban az esetben, ha a kezelés a spórák csírázása után történik a képződött appresszóriumok fejlődése leáll, így nem folytatódik a fertőzés folyamata. Azonban ha a fertőzés már bekövetkezett – látható tünet természetesen még nincs – és a lisztharmat már behatolt a növény szöveteibe a Kusabi meggátolja a micéliumok további növekedését.

A Kusabi a kijuttatást követően két különböző módon fejti ki hatását. A növény felületére jutva egyrészt gyorsan felszívódik a növény szöveteibe, majd csúcsirányban szállítódik. Másrészt a kijuttatás után kialakul egy gázburok a növény felületén, mely szintén hatékonyan védelmet biztosít. E kettős hatásmódnak köszönhetően védi a szőlőt akár 10-14 napon keresztül. A készítmény kiváló esőállósággal is rendelkezik, egy órán belül beépül a növény szöveteibe, nagyobb mennyiségű csapadék a hatékonyságot nem befolyásolja.

Kusabi hatékonysága 2014-ben (Eger, Békési dűlő)

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="27669,27670"]

A Kusabi használatával egy újabb lehetőséget, eszközt adunk a szőlőtermesztők kezébe a lisztharmat elleni védekezésben. Éljenek a lehetőségekkel!

www.belchim.hu

(x)

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás