Újabb 4 magyar agrárszakképző iskolánál találtak súlyos szabálytalanságokat
Újabb négy agráriskola ellenőrzésénél talált súlyos hiányosságokat az Állami Számvevőszék a mezőgazdasági szakképzés vizsgálata során. A hajdúböszörményi, a kiskunfélegyházi, a kétegyházai és a putnoki intézmények a 2016-2017 közötti időszakban nem biztosították a közpénzekkel való felelős gazdálkodást. Továbbá az iskolák vezetői nem alakították ki a korrupciós veszélyek ellen védelmet biztosító integritáskontrollokat.
Az eredményes és célszerű szakképzés alapja és alapvető feltétele a szakképző intézmények közpénzekkel és a közvagyonnal való törvényes, átlátható és a korrupcióval szembeni védelmet biztosító működése és gazdálkodása. Ezekkel az igényekkel összhangban a közpénzügyek átláthatóságának előmozdítása, a közvagyon védelme érdekében az Állami Számvevőszék agrárszakképző iskoláknál végez ellenőrzéseket.
Hazánkban összesen 47 mezőgazdasági szakképző intézmény működik, amelyek fölött a fenntartói és irányító szervi jogokat és hatásköröket az Agrárminisztérium gyakorolja. 2020. január 24-én, pénteken az ÁSZ sajtótájékoztató keretében mutatta be az agráriskolák ellenőrzési tapasztalatait összegző elemzését, amellyel hozzájárul az agrárszakképzés megerősítéséhez. Továbbá segíti a mezőgazdasági szakképzésre fordított közpénzek eredményes felhasználását.
Hirdetés
Az ötödik ütemben újabb 4 agrárszakképző iskola ellenőrzése fejeződött be
Az Állami Számvevőszék 2019. október 30-án 8, december 13-án 3, december 19-én további 11, 2020. január 28-án 10, 2020. április 21-én pedig újabb 4 agrárszakképző iskola ellenőrzését végezte el. Ez utóbbiak a putnoki Serényi Béla Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola, a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium és a Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium.
A négy jelentésben az ÁSZ összesen 53 javaslatot tett
Az ellenőrzések megállapításai alapján az Állami Számvevőszék a négy agrárszakképző iskola igazgatójának összesen 53 javaslatot tett a feltárt szabálytalanságok, hiányosságok megszüntetése, illetve kijavítása érdekében. A megállapítások és javaslatok alapján a szakképző iskolák igazgatóinak 30 napon belül kell intézkedési tervet készíteniük.
Az egyes agráriskolák ellenőrzésének részletes megállapításairól szóló egyedi összefoglalókat a szakképző iskolák nevére kattintva lehet elolvasni:
- Serényi Béla Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola, Putnok
- Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
- Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Hajdúböszörmény
- Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés