Úton a fenntartható mezőgazdaság felé
Folytatódik a Greenpeace "Úton a fenntartható mezőgazdaság felé" című országjáró túrája. A rendezvénysorozat célja, hogy cselekvésre sarkallja az embereket, és minél többen alkalmazzák a fenntartható mezőgazdaság módszereit Magyarországon. Erre már nagyszerű példák vannak az Európai Unió országaiban és hazánkban is. A Greenpeace "Mérgek vagy méhek? - Úton a fenntartható mezőgazdaság felé" című kiadványa, amelyet a túra első őszi állomásán, Szigetmonostoron mutattak be, ezeket az esettanulmányokat foglalja össze.
A túra első helyszíne nem véletlenül lett a Szentendrei-sziget. Itt található Európa egyik legnagyobb, egy helyre koncentrált parti szűrésű ivóvízkészlete, és innen látják el a fővárost, valamint az agglomeráció településeit jó minőségű ivóvízzel. A Szentendrei-szigeten ezért különösen fontos a vegyszermentes mezőgazdaság megvalósítása. A települések vezetői már felismerték ezt, és a fejlesztési tervekbe be is építették azokat a szempontokat, melyekkel megkímélhetik az értékes vízbázist. A gyakorlati megvalósításhoz azonban nélkülözhetetlen a helyiek bevonása és aktív részvétele. Ebben szeretne segíteni a Greenpeace. Az „Úton a fenntartható mezőgazdaság felé” túra előadásaira meghívták az ökogazdálkodás országos szervezetein kívül a helyi gazdákat, biotermelőket, fogyasztókat, és mindenki mást is, akit érint és érdekel a fenntartható mezőgazdaság megvalósításának lehetősége.
A szigetmonostori rendezvényen mutatják be a „Mérgek vagy méhek? – Úton a fenntartható mezőgazdaság felé” című kiadványt, amely számos európai esettanulmányt sorakoztat fel, nem csak írott, hanem videóinterjúk formájában is. A méhek és más beporzó rovarok kulcsfontosságúak a világ lakosságának élelmezése szempontjából, hisz ők porozzák be a legfontosabb haszonnövényeink 75%-át. Hosszú távú megőrzésüket azonban csak a biogazdálkodás elterjedése biztosítaná. Az interjúkban megszólaltatott olasz, holland, osztrák, lengyel, román, spanyol, svájci és magyar ökológiai gazdálkodással foglalkozó szakemberek remek példákat mutatnak arra, hogy hogyan lehet a környezetünket és az egészségünket kímélve eredményesen termelni.
Hirdetés
A Greenpeace országjáró túrájának idei állomásai Szigetmonostor után Győr, Veszprém és Pécs lesznek, jövőre pedig újabb településeken tartanak ökogazdálkodást népszerűsítő rendezvényeket.
A kiadvány IDE KATTINTVA érhető el.
Forrás: greenpeace.org
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés