Van megoldás a vegyszerszennyezettség ellen, mégsem kell
Bár a biológiai növényvédő szerek alkalmazása sokkal kevesebb kockázattal jár, mint a kémiai szereké, még elég kevesen használják ezeket. Ennek oka, hogy a gazdálkodók többsége számára ismeretlennek számítanak, pedig a jövőben a növényvédőszer-piacon várhatóan ezek a készítmények lesznek túlsúlyban.
Komoly változás állhat be a következő 20 évben a növényvédőszer-piacon. Várhatóan a biológiai növényvédő szerek aránya meghaladja majd a jövőben a kémiai szerekét – még ha jelenleg sokan nem ismerik a sokkal kevesebb kockázatot magukban hordozó készítményeket.
A biológiai szerek „ismeretlenségének” oka elsősorban a tudáshiány. Aki hallott is róluk, használni nem feltétlenül meri, ugyanis nem tudja, hogyan is alkalmazza a növényein. Illetve akik már használják, sokszor kevésbé hatékonynak tartják, mint a kémiai szerek, pedig ez lehet, hogy csak a helytelen felhasználásból adódik. Ezért fontos lenne, hogy tanácsadók segítsék a növénytermesztők munkáját és megismertessék a gazdálkodókkal a biológiai szerek pozitív tulajdonságait és hatásmechanizmusát.
Hirdetés
Azért is lenne pozitívum a biológiai növényvédő szerek elterjedése, mert ezeknek a használata lényegesen kevesebb környezeti kockázattal jár, mint a kemikáliákkal történő permetezésnek. A biológiai szerek ugyanis nem hagynak maguk után szermaradványokat a növényekben, így az emberi szervezetre sincsenek semmilyen hatással. Sőt, a környezetterhelést is csökkentheti az alkalmazásuk, ezzel fokozva a növényvédelem hatékonyságát.
Ma már a növényvédelem számos ágazatában lehet használni biológiai készítményeket: felvehetjük a harcot rovarokkal, gombás betegségekkel is. Sőt, az is a biológiai növényvédelemhez tartozik, amikor a károsítók természetes ellenségeit telepítjük az ültetvényünkbe atkák, poloskák és paraziták személyében.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés