A Méhészeti Egyesület szerint nem lehet mézhiányról beszélni. A hazai boltok, illetve a termelők viszont épp az ellenkezőjét állítják: kevés a méz itthon, ami van, az pedig olyan drága, hogy nem lehet értékesíteni. A méhészeti egyesület szerint az importtermék vásárlása kockázatokat is rejthet magában!

Magyarország a mézpiac élmezőnyébe tartozik Európában, mégis, nagy mennyiségű importált méz került a boltok polcaira az utóbbi időben. Durvább becslések szerint már 50 százalékos a külföldi mézek mennyisége a boltokban. A termelők szerint tavaly olyan kevés mézet állítottak elő hazánkban, hogy annak nagy része már decemberben eltűnt a boltokból és a termelőktől is! Külföldi felvásárlók jó áron felvásárolták a készletet, ezért szorul most Magyarország importra.

Külföldit vagy hazait? Ez itt a kérdés...
 

Sok helyről érkezik méz hazánkba: Európai Uniós tagállamokból, unión kívüli európai országokból, de akár még kínai, brazil, argentin és mexikói terméket is találhatunk az üzletekben. A mézhiány mellett azért is kapható hazánkban külföldi méz, mert a hazai méz olyan drága, hogy azt itthon nem sokan tudják megvásárolni.

A Méhészeti Egyesület felesleges pánikkeltésről beszél. Szerintük a tavaly előállított 17 ezer tonna máz a hazai fogyasztást bőségesen képes fedezni. Az egyesület elnöke szerint bőségesen van magyar méz a piacon, kiváló minőségben és elérhető áron. A szakértő szerint az importból származó méz megvásárlásával a fogyasztók kockázatot vállalnak, ugyanis sok esetben nem lehet tudni, honnan származik pontosan az adott termék.

Leggyakrabban a kínai mézzel kapcsolatban vannak aggályok: ennek minősége meg sem közelíti a hazai termékek minőségét, továbbá az élelmiszer-biztonsági kockázatok is magasnak számítanak egy Távol-Keletről származó termék esetében. Kínában nyílt titok, hogy a méz java részét hamisítják, a termelők cukorszirupot kevernek a mézbe, így az olcsóbb lesz a tiszta méznél, de minőségileg rosszabb is.

Megosztás

További híreink

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás