Legalábbis ezt állítja egy alapítvány jelentése, ami az Európában előszeretettel használt PMSG nevű hormonnal kapcsolatos. Az említett ’csodaszert’ ugyanis jórészt állatkínzás útján nyerik ki a vemhes kancákból és ezt követően adják be a tenyészkocáknak.

Az állattenyésztésben olykor furcsa dolgokkal találkozhatunk. Ilyen a PMSG nevű hormon is, amelyet a tenyészkocák ivari ciklusának beállításához használnak fel Európában a nagyüzemi sertéstenyészetek. A hormon különlegessége, hogy azt vemhes kancák véréből nyerik ki, melynek módja nem minden esetben etikus.

Vemhes kancákat kínoznak meg Amerikában, hogy Európában sikeres legyen a sertéstenyésztés
 

Argentínában és Uruguayban például gyakran állatkínzással nyerik ki az értékes hormont a lovak véréből. Nem egy olyan esetről lehetett hallani, hogy a vemhes állatokat boxokba zárva tartják, elektromossággal ingerlik őket és hetente akár 10 liter vért is levesznek tőlük. Ezzel azonban az esetek többségében szó szerint kivéreztetik a jószágokat.

Az euractiv.de német oldal információi szerint egyelőre nem sokat tehetnek egyenként az európai országok az állatkínzások megakadályozása érdekében, az Európai Unió azonban hatékonyan felléphetne az ügyben. Csupán annyit kellene tenniük a törvényhozóknak, hogy betiltják a PMSG (és minden olyan szer, amelyhez állatkínzás útján lehet hozzájutni) uniós szintű használatát.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Invazív fajok támadása: Mosómedvék és nutriák okozta kihívások Magyarországon

2024.11.23.

Két gyérítési akció zajlott le a magyarországi mosómedvék és nutriák állományának visszaszorítása érdekében az elmúlt hónapokban, a feladat azonban korántsem fejeződött be. Mivel mindkét inváziós faj gyorsan terjed, és országszerte számtalan nehezen kezelhető problémát okozhat, további terjedésük lassítása természetvédelmi, vízügyi és mezőgazdasági szempontból is kulcsfontosságú kérdés.

Korallvirág kisokos: Fény, víz és gondoskodás lépésről lépésre

2024.11.23.

A korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) egy kedvelt szobanövény, amely színes virágaival és kevés gondozási igényével hódít a növénykedvelők körében. Különleges tulajdonságai és változatos színei miatt sokan választják, ám a megfelelő gondozásával kapcsolatban mégis sok kérdés merülhet fel. Összegyűjtöttük a leggyakrabban feltett kérdéseket és válaszokat, hogy mindenki megtalálja a legjobb módszereket ennek a gyönyörű növénynek az ápolására.

A területalapú támogatási rendszerről beszélt a NAK elnöke

2024.11.23.

Nélkülözhetetlen eleme a területalapú támogatási rendszer a hatékony és fenntartható mezőgazdasági művelésnek - mondta Papp Zsolt György, a NAK elnöke

Újra videón szerepel egy bükki medve

2024.11.23.

Az elmúlt években megbarátkoztak a medvék a Bükkel és Nógráddal.

A körforgásos gazdaság lehet a kiút a fenntarthatatlan gazdálkodásból Áder János szerint is

2024.11.23.

A lineáris gazdaság működtetése fenntarthatatlan, kiutat az elhasznált nyersanyagokat újrahasznosító körforgásos gazdaság jelenthet.

Az emberi kézéhez hasonló „finom” fogást tanulják a robotok

2024.11.22.

Arató robotok, tengeralattjáró-vadászok és távoli bolygókon közlekedő autonóm roverek… A cél az, hogy ezek általánosan alkalmazhatóbbá és önállóbbá váljanak a jövőben – a német Fraunhofer Institute for Material and Beam Technology IWS drezdai kutatói azon dolgoznak, hogy az eszközök „érezni” tudjanak.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 87 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás