Marc Mascetti francia kertész 17 hektáros, agyagos talajú parcellája a franciaországi Marcoussisban az Európa nagy részét sújtó szárazság miatt rendkívül száraz. A szárazság ellenére Mascettinek mégis sikerült termesztenie tököt, babot, paradicsomot, hagymát és egyebeket – olvasható a The Connexion weboldalán megjelent cikkben. Mindezt öntözés és trágyázás nélkül tette. Ez hogyan lehetséges?

Marc Mascetti szerint a titok az, hogy a növényeket a felszín alatti talajban található nedvességgel táplálják.

Amikor esik egy kis eső, azon dolgozik, hogy átforgassa a talajt, hogy a felszíni nedvesség a föld alatt rekedjen (Fotó: Pixabay)

Szerves hulladék

A föld előkészítését télen kezdi el, hagyja, hogy a gyomok nőjenek, összekeveri őket a termésből származó szerves hulladékkal, és a keveréket a föld alá temeti, hogy a férgek elfogyasszák.

„A mikroorganizmusok mindent, amit elástam, trágyává és nedves szerves anyaggá alakítanak át. Ezeket a növény hasznosítani tudja” – mondta.

Ezután, amikor esik egy kis eső, azon dolgozik, hogy átforgassa a talajt, hogy a felszíni nedvesség a föld alatt rekedjen.

"Meg kell próbálnunk megértetni a növényekkel, hogy nem adunk nekik semmit, amit a felszínről ihatnak, és arra kényszerítjük őket, hogy olyan gyökérrendszert alakítsanak ki, amely mélyen a föld alá hatol".

Lusta növények

Szerinte a növényeknek tudniuk kell, hogyan boldoguljanak maguktól. Ehelyett lusták lettek. Hozzáteszi, hogy az a zöldség, amelyik nem kap vizet, kicsi marad, de koncentrált lesz. „Tápláló lesz. Jobb keveset, de jól termelni, mint sokat termelni és a felét kidobni.”

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata

2024.07.04.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata, érdemes figyelni a szabályokra és a környezetre.

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás