Zöldkötvényt bocsátott ki 12 milliárd forint névértékben a Kometa 99 Zrt. A Somogy megyei, kaposvári központú húsipari vállalat infrastrukturális fejlesztéseket finanszíroz a forrásbevonásból, ennek révén kapacitása megduplázásával és több 100 új munkahely létrehozásával számol. A cég első kötvénykibocsátása a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Növekedési Kötvényprogramjában (NKP) történt. A 10 éves futamidejű, évi fix 5 százalékos kamatozású zöldkötvény iránt rendkívül nagy volt az érdeklődés.

Az aukción felajánlott 12 milliárd forintos mennyiségre a befektetőktől 14,5 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, amelyből a Kometa 12 milliárd forintot fogadott el 5,02 százalékos átlaghozam mellett - írta a társaság sajtóközleménye. Az újonnan kibocsátott értékpapírokat a kibocsátást követő 90 napon belül bevezetik a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) NKP-hoz kapcsolódó, 2019 júliusában létrehozott másodpiaci platformjára, a BÉT Xbondra. A cég Giacomo Pedranzini ügyvezető igazgatót idézve kiemelte, a bevont forrásból az infrastruktúrát érintő energiahatékonysági projekteket finanszíroznak. Céljuk, hogy a működés során keletkező hulladékot 3 éven belül maradéktalanul hasznosítsák, és 5 éven belül 30 százalékkal csökkentsék a szén-dioxid-kibocsátásukat, amely ma 0,18 tonna egy tonna feldolgozott húsra vetítve.

Zöldkötvényt bocsátott ki 12 milliárd forint névértékben a Kometa 99 Zrt. A Somogy megyei, kaposvári központú húsipari vállalat infrastrukturális fejlesztéseket finanszíroz a forrásbevonásból - képünk illusztráció

Több fejlesztés valósult meg az elmúlt években

A társaság sajtóanyaga emlékeztetett arra, hogy a Kometa 2015-ben szennyvíztelepet épített, a húsfeldolgozással és húsipari termékek gyártásával foglalkozó vállalatok közül Magyarországon az első volt, amely 2020-ban melléktermék üzemet létesített, ahol évi 15 ezer tonna hulladékot dolgoz fel. A vállalat egy zártkörű energia-visszanyerő fűtési-hűtési rendszer kiépítésével 17 százalékkal csökkentette éves gázfogyasztását, a 2020-ban épített kazánházának köszönhetően az előállított hús kilogrammjára nézve 25 százalékkal csökkentette az energiafogyasztását.

Számításaik szerint 2026-ra a villamosenergia-szükségletük 18 százalékát napelemekkel fedezik. A vállalat az olasz Pedranzini és Ruffini család, Kaposvár városa, az MFB Invest Zrt. és a Zito-csoport tulajdonában van, árbevétele 2019-ben 46,5 milliárd, 2020-ban 54,2 milliárd, 2021-ben több mint 58 milliárd forint volt. A Kometa a termékeit mintegy 40 országba exportálja, árbevételének 45 százaléka ebből származik. A legfőbb exportpiaca Olaszország, Horvátország, Szlovénia és Németország. A társaság a több mint 800 munkavállalójával a város és Somogy megye egyik legnagyobb munkaadója - olvasható a közleményben.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás