Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket
Szakmai szempontból a bővített talajvizsgálat elvégzése lenne indokolt minden területen, hiszen a mikroelemek nem megfelelő mennyisége is jelentős, akár tonnában is kifejezhető hozamcsökkenést, elmaradt jövedelmet okozhat.
Digitális megoldások gazdálkodóknak és kereskedőknek: fedezze fel a Magro.hu előnyeit!
A mezőgazdaság nem csupán egy ágazat – ez a jövőnk és megélhetésünk alapja. Napjainkban azonban olyan kihívásokkal nézünk szembe, mint az extrém időjárás, a kiszámíthatatlanul változó piacok és a csökkenő értékesítési lehetőségek. Ilyen körülmények között a digitalizáció és az innovatív megoldások kulcsszerepet játszanak abban, hogy alkalmazkodjunk és még sikeresebbek legyünk.
Hirdetés
Több mint 400 hirdetés 93 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Több mint 400 hirdetés 93 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Itt a második hibrid Steyr traktor!
egy hagyományos CVT-traktor elektromos meghajtású első tengellyel. Röviden: a teszttraktor megosztotta a hajtásláncot. A hátsó tengelyt hagyományosan a Case IH-tól és a Steyr-től ismert hagyományos CVT-váltóval ellátott dízelmotor hajtja. Az első tengely viszont elektromos meghajtású.
Meglepő módon a cukor a kerti munkánál is sok mindenre kiváló
A kertészkedés nem csak az ültetésről és a gyomlálásról szól; ez egy csodavilág, ahol a természetes megoldások varázslatosan hatnak. Mindannyian tudjuk, hogy a kertészkedés piszkos munka lehet, de tudta valaki, hogy a cukor többféleképpen is segítségünkre lehet? Íme néhány meglepő mód a cukor felhasználására a kertben – a növények növekedésének fokozásától a kártevők elriasztásáig.
Nyolc, a baromfialom minőségét befolyásoló táplálkozási tényező
z ólakban gyakran nem fordítanak kellő figyelmet a baromfialom minőségére, alomanyagként használnak különböző típusú almot, például rizshéjat, mogyoróhéjat stb. Nem megfelelő kezelés esetén ezek az anyagok termelési és jóléti problémákat okozhatnak, beleértve a penészesedést, a mellhólyagok kialakulását, a talpbőrgyulladást (FPD) és az aszpergillózist, ezek mind gazdasági veszteségekhez vezetnek.
Sokba kerülne a glifozát hiánya a gazdáknak – és a környezetnek
Mi történne, ha a glifozát már nem lenne elérhető? Az Aimpoint Research új jelentése erre ad választ. Bár az Egyesült Államok Környezetvédelmi Hivatala biztonságosnak minősítette, a széles körben használt gyomirtó szer továbbra is vitákat vált ki. Az Aimpoint jelentése azonban megállapítja, hogy a glifozát kivonása a piacról jelentős következményekkel járna az amerikai gazdákra és a gazdaságra
Ukrajnából érkező áruk tilalma: magyar meghosszabítás
24 termék, köztük a búza, különböző húsok és zöldség Ukrajnából történő behozatalát tiltja meg a kormány szeptember 16-tól. Ezt azután tette meg, hogy az EU bejelentette: az ukrán gabona behozatali tilalma a terveknek megfelelően szeptember 15-én megszűnik, a szabályozás nem kerül meghosszabbításra. Vagyis Magyarország önálló behozatali tilalmat vezet be.
Közel 2 milliárd forint támogatás jut a Széchenyi István Egyetem kutatási és fejlesztési programjaira
Közel kétmilliárd forintos támogatással segíti a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány az egyetem kompetenciaközpontjaiban megfogalmazott kutatás-fejlesztési és innovációs projektek megvalósítását. Ezek olyan kulcsfontosságú területeket ölelnek fel, mint a mesterséges intelligencia, a fenntarthatóság, a vállalkozásfejlesztés, a precíziós gazdálkodás vagy az egészségtechnológia.
Videón a szaharai ezüsthangya, a világ leggyorsabb hangyája
Mozgástechnikájának köszönheti gyorsaságát a szaharai ezüsthangya. Ez a kicsiny rovar, amelynek lábai 4,3-6,8 milliméter hosszúak, képes másodpercenként 47 lépést megtenni. Azaz háromszor gyorsabb nagyobb rokonainál. Lépéseinek hosszúságát megnégyszerezi 4,7 milliméterről 20,8 milliméterre, ahogyan felgyorsul. A szaharai ezüsthangya sebessége másodpercenként elérheti a 0,855 métert.
Az egyik fény vonzza, a másik hidegen hagyja őket, a poloskák válogatósak
Drámaian növekszik az idegenhonos fajok száma az egész világon, így Közép-Európában is. A rendkívül fokozott globalizáció következtében számos állatfaj került hozzánk messzi tájakról. Az egyik legújabb jövevény az ázsiai márványospoloska (Halyomorpha halys), immár 10 éve akadálytalanul terjed hazánkban. A rovarok közül is a poloskák (Heteroptera) az a csoport, ahonnan a legtöbb inváziós faj ismert.
Egy mész, amely nemcsak javítja a talajt, de a tápanyagok felvételét is segíti - Vulcan Balance G-Humin, huminsavas meszező anyag
A Balance G-Humin egy nagyon száraz és pormentes termék. Kemény szemcséjű, ami lehetővé teszi a nagyobb méretben történő kiszórást. Jól tárolható, és ha szükséges, akkor állományba is kijuttatható. Nem okoz sem perzselést, sem hatóanyag-veszteséget, ha a talajfelszínen marad. Mindezektől függetlenül azt javasoljuk, hogy a meszeket a felső 15 cm-es rétegbe dolgozzuk be. Itt kell lekötnie a savakat, porózusabbá tennie a talajt.
SISAF23 agrárinnovációs fórum volt Debrecenben
A növényi memóriáról és annak kiaknázási lehetőségeiről, az agrárökoszisztémát érintő szikesedésről és a fémszennyezés élelmiszerbiztonsági következményeiről is szó volt egy nemzetközi konferencián a Debreceni Egyetemen. A programon a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban alkalmazható fenntartható és innovatív megoldásokat mutatták be.
Hazánkban is élnek farkasok
A nagyragadozók közül a farkas hazánkban még mindig ritka, de állománya növekszik, főként az Északi-középhegység erdeiben él. Annak kicsi az esélye, hogy valaki találkozzon vele, hiszen még az erdőt rendszeresen járó emberek is csak alkalmanként, rövid időre veszik észre. A térségben lakók háziállatait viszont védeni kell.
Mártonffy Béla szerint nem megfelelő fajtákat ültettek a gyümölcsökből a gazdák
Jó fajtavizsgálat, a termesztéstechnológia korszerűsítése és a szövetkezeti formák felelevenítése szükséges ahhoz, hogy fellendüljön itthon a gyümölcstermelés. Ezeket is mondta a NAK Országos Kertészeti és Beszállítóipari Osztályának elnöke. Mártonffy Béla szerint a jó adottságok ellenére Magyarország a legtöbb gyümölcsből nem önellátó, vagyis csak behozatalból tudja fedezni a szükségleteit.
Megtérülő befektetés az időben elvégzett karbantartás a traktorokon
Ha Ön John Deere traktort üzemeltet, akkor tudja, hogy a gép megbízhatósága és hatékonysága kritikus fontosságú gazdálkodása sikeréhez. A rendszeres karbantartás hiányában az erőgépe teljesítménye csökkenhet, ami időben és pénzben is nagy veszteségeket okozhat.
BIOFIL Szárbontó és Talajőr a talajegészség szolgálatban
A BIOFIL® Szárbontót kifejezetten az aratás után visszamaradó növényi szármaradványok kezelésére és elbontására fejlesztették. A tarlóra permetezve, majd a növényi maradványokkal együtt a talajba forgatva a cellulózbontó baktériumok megkezdik a lebontást.
Mintegy 11 tonna hulladékot emeltek ki a Bodrog folyóból a PET-kalózok
Az idei szezon utolsó hulladékgyűjtő PET-kupa versenye is véget ért a Bodrogon. 10 csapat szállt vízre, hogy Olaszliszka és a Bodrog torkolata között megtisztítsa a folyót és árterét a felgyülemlett hulladéktól. Habár az esős időjárás nem kedvezett a munkának, a IV. Bodrogi PET-kupa így is rekordot döntött. Közel 200 fő 11 tonna hulladéktól mentesítette a folyót 3,5 nap alatt.
Rohamosan terjed az okos világítás a növénytermesztésben
A világítás is okosodik. Az informatika viharos sebességgel kebelezi be a világítás minden területét, amelynek köszönhetően az új intelligens rendszerek egyre komfortosabb és energiahatékonyabb megoldásokat kínálnak. A lámpákba és fényforrásokba épült komplett mikroszámítógépek lehetővé teszik, hogy rádiós kommunikációval, vagy akár vezeték nélkül irányíthassuk fényeinket, kapcsolókról, mobilokról, internetről vagy akár a hangunk segítségével. Folyamatosan terjed és fejlődik a LED-technológia a növénytermesztésben és részben az állattartásban is. Mesterházy Csabával, a Ledium Kft. ügyvezetőjével jártuk körbe ezt a témát.
Égető szükség van a szakképzett fiatalok munkájára a mezőgazdaságban
A szakképzett munkaerő a vidék erejének egyik alapja, hiszen a korszerű képzettség jó megélhetést biztosítva elősegíti a vidéki lakosság helyben maradását és mérsékli a vidék elnéptelenedését. Ezt az Agrárminisztérium miniszterhelyettese, Farkas Sándor az Agrárszakképzési Országos Tanévnyitón, Gyomaendrődön mondta.
Hirdetés