Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Miért eszünk libát Márton-napon? Ne csak egye, ismerje meg a kapcsolódó legendát és hagyományokat is!
A mondás szerint „aki Márton napján libát nem eszik, egész évben éhezik”, ezért a libasült, ludaskása, és a libaleves mellett az újbor is elengedhetetlen része a Márton-napi menünek.
Az MI-vezérelt vállalkozások jövőjéről beszéltek Győrben a szakértők
A Széchenyi István Egyetem Spinoff Klubjának évadnyitó pódiumbeszélgetésén a mesterséges intelligencia (MI) üzleti felhasználási lehetőségeiről beszéltek a technológiával foglalkozó szakemberek
Kemény télre készüljünk? A meteorológusok elárulták, miért lehet rekordhideg!
A meteorológusok idén kemény telet jósolnak, de vajon mennyire megbízhatóak ezek a hosszú távú előrejelzések?
3 intézkedés, amelyek megmenthetik a víziszárnyas-ágazatot Magyarországon
A libatermékek iránti kereslet különösen a karácsonyi, húsvéti és Márton-napi ünnepekhez kötődik. Az agrártárca az elmúlt években számos programot indított a fogyasztás ösztönzésére, hogy növelje a hazai libahús fogyasztását, amely évente átlagosan 0,7 kg per fő.
Ne akadály legyen a gazda a zöld átállásban
Az európai gazdákat nem akadálynak, hanem nélkülözhetetlen partnernek kell tekinteni a zöld átállás folyamatában.
Mennyire esik vissza a magyar repcetermesztés?
A repce vetésterülete Magyarországon idén várhatóan nem éri el a 130 ezer hektárt, ami jelentős visszaesés az előző évekhez képest.
Ígéretek helyett milliárdos veszteség fenyegeti a napelemeseket
A napelemes rendszerek tulajdonosai idén tavasszal szembesültek azzal a kellemetlen hírrel, hogy az éves szaldó elszámolás kedvezményét fokozatosan havi bruttó elszámolás váltja fel.
Ónos szitálás és köd borítja be az országot – mire készüljünk?
A következő napok időjárása nem ígér nagy változásokat: a ködös, párás, borult időjárás uralja majd az országot, csak helyenként élvezhetjük rövid napsütést, különösen a magasabban fekvő tájakon.
Hideg ködös hétkezdés után a hétvégén már 15 fok is lehet
Az előttünk álló hét időjárása változékonyan alakul, kezdve a ködös, borongós napoktól egészen a hétvégén beköszöntő napsütésig és enyhébb időig. A hét eleji ködös, hideg idő fokozatosan szűnik, és a hétvégére naposabb, enyhébb idő érkezik.
A gyémántbányászat környezetszennyezését csökkentő kutatásokat végeznek az SZTE-n
A gyémántbányászat környezeti terhelését csökkentő, a folyamatot költséghatékonyabbá tevő kutatások folynak a Szegedi Tudományegyetemen
Az ismeretlen földicseresznye: a „lámpás” gyümölcs, ami felturbózza az immunrendszerét
A földicseresznye egyre népszerűbb növény lett a kiskertekben és az erkélyeken is, hiszen könnyen termeszthető, és zamatos, édes-savanykás gyümölcsöket ad, amelyek sokféleképpen felhasználhatók. Cikkünkben megválaszoljuk a leggyakoribb kérdéseket, amelyek a földicseresznye termesztésével, gondozásával és felhasználásával kapcsolatban felmerülhetnek.
Mini dzsungel a város közepén? Budapesten is terjednek a Miyawaki-erdők
A világon már rengeteg minierdőt telepítettek az őshonos erdők helyreállítása, élőhelyteremtés és a mikroklíma javítása érdekében. A Főkert Budapesten 2021 júniusában, a Tabánban hozta létre az ország első Miyawaki-koncepció szerinti erdőjét. Azóta létesült még a Boráros téren, az Andor utcában, a Zsigmond téren, Soroksáron, Budafokon, a Lenhossék utcában, a Nehru parton a Bálna szomszédságában, legutóbb pedig Rákosmentén.
A közepes gazdaságok előretörése: Új korszak a magyar agráriumban?
Jelentős eltolódás következett be az elmúlt tíz évben a hazai agrárgazdaság birtokszerkezetében: a legnagyobb arányban a 100 és 300 hektár, majd ezt követve az 500 és 1000 hektár közötti területtel rendelkező gazdaságok száma bővült. A legkisebb és a legnagyobb méretkategóriában pedig folyamatos a csökkenés, a középbirtokok erősödnek.
Korai emésztési kihívások borjaknál – a kezdő takarmány szerepe az elválasztás sikerében
Az elválasztáskor az éretlen gyomor-bélrendszer a fő oka a borjak kérődzésre való átállása során fellépő komplikációknak. Az újszülött borjak monogasztrikusan működnek, a nyelőcső a bendő megkerülésével a kolosztrumot, majd a tejet a bendő megkerülésével a hasnyálmirigybe irányítja.
Harc az afrikai sertéspestis ellen: drasztikus intézkedések a vaddisznó-populációban
Hazánk egyik legismertebb és legelterjedtebb vadfaja volt a vaddisznó, egészen az afrikai sertéspestis megjelenéséig. Rendkívüli alkalmazkodóképessége tette lehetővé országos jelenlétét, a vírus azonban teljesen átírta az addigi gyakorlatot, és a betegség megfékezése érdekében, diagnosztikai céllal jócskán le kellett apasztani a vaddisznó-populációt.
Szükség van-e még emberi munkaerőre a jövő mezőgazdaságában? A szelektív betakarítás dilemmája
A mezőgazdasági robotikában a legnagyobb munkaerő-megtakarítást a szelektív betakarítás automatizálásával lehet elérni. Ez jelenti azonban a legnagyobb technikai kihívást is.
A valóság és a sci-fi között: Mi áll az autonóm mezőgazdaság útjában?
Craig Rupp, a Sabanto vezérigazgatója és az autonóm gazdálkodás egyik úttörője osztotta meg nézőpontját az autonómia gyakorlati realitásairól a mezőgazdaságban a futurefarming.com olvasóival. Mint az elsők egyike, aki autonóm traktorokból álló flottát üzemeltetett, Rupp egyedülálló betekintést nyújt abba, hogy miért lehet egy szabványos autonóm traktor gyakran hatékonyabb, mint egy dedikált szántóföldi robot. Feltárja az autonóm gazdálkodás valóságát, és azt, hogy mit jelenthet ez a mai gazdák számára.
Mérje meg a burgonyáját digitálisan: Az AVR osztályozó rendszere forradalmasítja a betakarítást
A belga gépgyártó AVR Machinery osztályozó mérőrendszert vezet be a Puma 4.0 önjáró burgonyabetakarító gépen. Egy kamerarendszer segítségével a burgonya azonosítható és mérhető, így a gazdák betekintést nyerhetnek a burgonya terméshozamába.
Hirdetés