Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Sok víz érkezett a talajokba a záporokkal és a zivatarokkal
A talajnak nem csak a felszínközeli, hanem sokfelé a felső fél méteres rétege is alaposan átnedvesedett.
Ökogazdálkodásban szövetkezett a Biokultúra Egyesület, a Debreceni Egyetem és Hajdúnánás városa
A hazai ökológiai gazdálkodás nemzetközi versenyképességének elősegítése érdekében oktatási és kutatási együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a Kelet-Magyarországi Biokultúra Egyesület és Hajdúnánás önkormányzata.
Magyar agrárkutatásokkal javítanak a biológiai sokszínűségen Tokajban és Egerben
A beporzók eltűnésével számos növényfaj termesztése szinte egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen lenne megoldható.
Ha nem felejtünk el vetni, már nem elég a boldoguláshoz
Izgalmas kerekasztal-beszélgetésre került sor 2024. június 5-én a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow nevű rendezvényén, Mezőfalván, ahol Németh István, a Magro.hu portálvezetője, a gabonapiac 2024. évi kilátásairól kérdezte Fórián Zoltánt az Erste Bank, Zábrák Gergelyt, a Hungrana és Zsarnóci Csabát az OTP Agrár képviselőjét. Szóba került Ukrajna, Oroszország és az EU jövőbeni szerepe, a spekuláció hatása az árakra, de a Magyarország számára javasolt út is.
A sok eső ellenére maradt még aszályos terület az országban
Az elmúlt héten is minden nap esett valahol az országban, ma éjjel és napközben pedig országszerte volt, helyenként felhőszakadás méretű csapadék, nyugaton és északon pedig árhullámok, belvízfoltok alakutak ki. Ezzel szemben az Alföld egyes részei még mindig kimaradtak az esőből és továbbra is száraz a talaj.
Az AGRO.bio termékei támogatják a talajkímélő agrotechnikát
Kukucska Péter agronómust, az Algafix®-szel, az AlgaTerrel, az Amino-KÉN-el és az AminoBórral kapcsolatos tapasztalatairól kérdeztük.
Negyedéves magyar műtrágyahelyzet: az árbevétel csökkent, az eladott mennyiség nőtt
A műtrágya-forgalmazók 522 ezer tonna műtrágyát értékesítettek közvetlenül mezőgazdasági termelők részére 2024 első negyedévében. Az értékesített mennyiség 48 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban, ennek ellenére – az árcsökkenés eredményeképp – a műtrágya-értékesítés nettó árbevétele 25 milliárd forinttal 71,8 milliárd forintra csökkent.
Közel 16 milliárd forint támogatást kapnak a magyar bemutatóüzemek
Az agrárszakképzés fejlesztése érdekében 15,6 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ad bemutatóüzemek létesítésére 19 intézménynek a tavaly meghirdetett Vidékfejlesztési Programban a magyar állam. Hatalmas fejlesztések várhatóak az ország több pontján is a tangazdaságokban.
A digitalizációról és a precíziós technológiákról is tanulhatnak Keszthelyen a középiskolások
Összesen tizenhatan kezdhetik meg tanulmányaikat új szakon a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Közgazdasági Technikumában a jövő ősszel. A 2025-26-os tanévtől mezőgazdasági technikusképzés indul az intézményben.
Hogyan lehet több munkakört betölteni egy munkaviszonyban?
Érdekes témakört vet fel, hogy miként lehet eljárni, ha ugyanazon munkavállaló különféle feladatokat is ellát egy adott munkáltató számára. Létesíthető-e több munkaviszony vagy egy munkaviszony keretében szükséges a szabályozás? Sokszor az is tisztázandó, hogy a munkaidőkorlátok ebben az esetben miként vehetők figyelembe.
Nem kell stresszelnünk, ha stresszel a növényünk – vannak megoldások
A biostimulátorok és növénykondicionálók egyre gyakrabban alkalmazott készítmények a kertészeti üzemi termesztésben, de sokan már a kiskertekben is bevetik őket. Ezek a készítmények képesek fokozni a növények stresszfaktorokkal kapcsolatos ellenálló képességét.
Megfontolandó tanácsok a paradicsom termesztéséhez – ízletes termés lesz a jutalom, ősz végéig
A paradicsom az egyik legkedveltebb kiskerti haszonnövényünk. És ez nem véletlen: viszonylag könnyen termeszthető, ízletes, és ha jól gondoskodunk róla, akkor sokat terem ősz végéig.
Alternatív fehérje nélkül kérdéses a jövő
Az alternatív fehérjék egyre nagyobb érdeklődésre tartanak számot, mivel javíthatják az élelmezésbiztonságot és csökkenthetik az élelmiszer- és takarmánygyártás környezeti hatásait. A tudomány és technológia jövőjével foglalkozó uniós testület számára készített tanulmány a fehérjetermelés jelenlegi helyzetét és jövőbeli kilátásait értékelte globálisan és az EU-ban 2050-ig.
Tarka levelű, illatos, kerti, futó-, angol, angyal – ez mind muskátli! Melyiket, hogyan, hová?
Aki szerint a muskátli unalmas, annak valószínűleg hiányosak az ismeretei a növény kapcsán. Nem csupán a mindenki által ismert, ablakokban ülő, piros virágról beszélünk – a muskátli sokkal több izgalmat rejt ennél.
Környezetbarát tippek a szép kert kialakításához
Június elérkeztével a kerttulajdonosokat bőséges növekedés és tevékenység fogadja. Ez a hónap kulcsfontosságú annak biztosításában, hogy kertje egész nyáron virágozzon. Legyen szó zöldségágyásról, gyógynövényes konyhakertről, virágágyásról, gyümölcsfákról és bokrokról vagy pázsitról, vannak alapvető feladatok, amelyeket meg kell oldani. A modern kertészeti trendeknek megfelelően ez a cikk a környezetbarát gyakorlatokra helyezi a hangsúlyt, segít ápolni kertjét, miközben óvja a környezetet.
A lárva a kulcsa a rovartenyésztés diverzifikációjának
A rovartenyésztés lehetőséget nyújthat a szerves hulladékból származó fehérjék visszaforgatására az élelmiszerrendszerbe – mondták a brit sertés- és baromfivásár küldöttei. Thomas Farrugia, a Beta Bugs vezérigazgatója és alapítója, valamint Larry Kotch a Flyboxtól, betekintést adott néhány rovargenetikába és technológiába, amelyek a rovartenyésztésbe való diverzifikációt fontolgató mezőgazdasági vállalkozások rendelkezésére állnak.
Hogyan védekezhetünk a levéltetű ellen házilag?
A levéltetvek (Aphidoidea) az egyik leggyakoribb kártevők a kertekben, amelyek komoly károkat okozhatnak a növényekben. Az apró rovarok elszívják a növények nedveit, gyengítik azokat, és betegségeket is terjeszthetnek. Az alábbiakban bemutatjuk, hogyan védekezhetünk a levéltetű ellen házilag, természetes és hatékony módszerekkel.
Csipkés facélia: a kert sokrétű ékköve
A csipkés facélia (Phacelia tanacetifolia) , más néven kék tansy vagy lila tansy, minden kert magával ragadó kiegészítője. Ezt az egynyári lágyszárú növényt nemcsak lenyűgöző látványa miatt ünnepeljük, hanem a kertészek és gazdálkodók számára egyaránt nyújtott számos előnye miatt is. Nézzünk bele a csipkés facélia ültetésének egyedi jellemzőibe, virágzási mintáiba és számtalan előnyeibe, miközben feltárunk néhány lenyűgöző tényt erről a figyelemre méltó növényről.
Hirdetés