Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Több mint 400 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Több mint 400 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
A jácint betegségei és kártevői – hogyan védjük meg az illatos tavaszi csodát?
Ebben a cikkben a jácint leggyakoribb betegségeit, kártevőit, valamint elpusztulásának főbb okait tárgyaljuk, és kitérünk arra is, hogy a jácint mérgező-e.
Lehetőségek a fekete katonalégy peptidjeiben
A legújabb kutatások jobban megvilágítják a fekete katonalegyek antimikrobiális peptidjeinek (AMP) sokféleségét és hatékonyságát a közönséges patogén baktériumok ellen. Az AMP-k baktériumgátló képességének feltárása alternatív eszközt jelent az antibiotikum-rezisztens baktériumok ellen.
682 válasz a lógyógyászat nagy kérdéseire
Lezárult a lovasok.hu által a lógyógyászat témakörében kiírt felmérés. A cél az volt, hogy átfogóbb képet nyerjenek arról, mi az, amit fontosnak tartanak az állatorvosi szolgáltatással kapcsolatban.
A magyar élelmiszeriparról és az agrárgazdaságról is beszélt Giczi Gergely
Magyarország az agrárgazdaságot tekintve is exportorientált országnak számít. Ennek ellenére az élelmiszeripar sok kritikát kap, hogy nem versenyképes és az élelmiszerárak is magasak. Mi hozhat áttörést, hogy az itthon gyártott termékekhez a magyarok is szívesebben nyúljanak? Erről beszélt Giczi Gergely, az Agrármarketing Centrum ügyvezető-helyettese.
Fenyeget a tavaszi fagykár – veszélyben az alma I.
A pesszimista forgatókönyv szerint, ha nem foglalkozunk a kibocsátásokkal, akkor a század végére jelentősen több fagykárral számolhatunk. Ez különösen az almát fogja érinteni, de az összes magyarországi gyümölcsösre is hatást gyakorol. A gyümölcsösöknél fellépő terméskiesésért 80 százalékban a tavaszi fagykár a felelős
Ezentúl látható az adásvételi szerződésben, ha a földterületen többlethasználati megállapodás van
Az egyes agrártárgyú törvények módosításáról szóló, 2024. április végén elfogadott jogszabálymódosítás eredményeképp ezentúl, ha többlethasználati megállapodás van érvényben a megvásárolni kívánt tulajdoni hányadon, akkor ennek a tényét is fel kell tüntetni az adásvételi szerződésben.
A jácint – az illatos tavaszi csoda
A jácint (Hyacinthus orientalis) a tavasz egyik legkedveltebb hagymás növénye, amely gyönyörű és illatos virágzatával varázsolja el a kertészeket és a virágkedvelőket világszerte.
A felvásárlók bírsággal lesznek sújthatók, ha nem fizetnek időben a termelőknek
Szankcionálhatóvá válnak a felvásárlók általi, 30 napon túli késedelmes fizetések a gazdálkodók felé az Országgyűlés által elfogadott termelővédelmi törvénycsomagnak köszönhetően. A szabályozás új lehetőségek megteremtésével javítja a termelők felvásárlókkal szembeni kiszolgáltatott helyzetét és jogi eszközökkel biztosít erősebb védelmet számukra.
Szívet melenget a kreppmirtusz szépsége
A kreppmirtusz élénk virágzásával és lenyűgöző kérgével világszerte megnyerte a kertészek – és természetesen a kerttulajdonosok – szívét. Ebben az írásban feltárjuk a kreppmirtusz eredetét, megjelenését, virágzási jellemzőit és gondozási követelményeit, valamint néhány érdekes tényt is.
Csökkenhet a globális kukoricapiac
Az USDA májusi projekciójában a 2023/2024. évitől 8 millió tonnával elmaradó, 1220 millió tonna globális kukoricatermést jelez a 2024/2025. gazdasági évben.
Debreceni állattenyésztési sikereket ismertek el Hódmezővásárhelyen - képekkel
Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok tenyésztési nagydíját nyerte el a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete. A 31. hódmezővásárhelyi szakkiállításon bemutatkoztak az egyetem lovas képzésében részt vevő hallgatók és sikerrel szerepeltek a kutatóintézet állatai a minősítő, bíráló bizottságok előtt.
Ez ám az örömteli meglepetés: 48 százalékkal több műtrágya fogyott, mint tavaly
A műtrágya-forgalmazók 522 ezer tonna műtrágyát értékesítettek közvetlenül mezőgazdasági termelők részére 2024 első negyedévében. Az értékesített mennyiség 48 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban.
Sok eső jön a gombás betegségek esélyével
Az előttünk álló egy hétben többször, többfelé várhatók kiadós záporok. Nagy szükség van az esőre, de azzal is számolni kell, hogy gyakran lesz nedves a sűrűbb növényállományokban a levelek felülete, ami kedvező körülményeket teremt a gombás betegségek számára.
Az adózás gyakorlata az egyszerűsített foglalkoztatás során szerzett jövedelem után
Az egyszerűsített foglalkoztatásban szerzett jövedelem utáni adózásról szóló tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
NAK-munkacsoport létrehozásával segítik a mentes termékek piacának fejlődését
Bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kiemelt szakmai tevékenysége, megalakult a „Mentes“ termékek munkacsoportja, amelynek célja az előállítók szakmai támogatása és érdekeik képviselete a termékkörök szabályozási környezetének alakításában és fenntartásában, valamint a glutén-, laktóz-, tej- és cukormentes termékek minőségének biztosításában.
A búza világpiaca rekordot dönt, az EU és benne Magyarország egyelőre kérdőjeles
Az USDA májusi előrevetítésében először tették közzé a búza 2024/2025. gazdasági évre vonatkozó globális termésvárakozásait, amelyben 798 millió tonna (+1 százalék) rekordtermést jeleznek.
Jobb PRRS vakcina létrehozását teszik lehetővé az új tudományos felfedezések
Tudósok fontos felfedezést jelentettek be a sertés reproduktív és légzőszervi szindróma vírusával (PRRSv) kapcsolatban, amely lehetővé teszi jobb vakcinák létrehozását.
Nehezíti a háztáji munkát a munkaerőhiány
Az ukrán vidéki területek háztáji gazdaságai tömegesen vágják le sertéseiket. Ez nyomást gyakorol az árakra. A tömeges mozgósítás miatti dolgozó kezek hiánya létfontosságú szerepet játszik ebben a tendenciában.
Hirdetés