Hirdetés
Előrejelzés
Szponzorálta:
Jó a gazdáknak, jó a mezőgazdaságnak.
Kapcsolódó híreink
A kukorica mikrobiológiai készítményeinek szerepe
2025.02.19.A mikrobiológiai készítmények élő gombákat vagy baktériumokat, illetve zöldalgákat tartalmaznak, amelyek jótékony hatással vannak a talajegészségre és termesztett növényeinkre. Megvédik őket a gombakórokozóktól, feltárják a tápanyagokat, elősegítik a kultúrnövény fejlődését és ellenállóvá teszik a stresszhatásokkal szemben. Cikkünkben bemutatjuk, hogy az AGRO.bio termékei milyen szerepet játszanak a bőven termő és egészséges, toxinmentes kukorica előállításában.
A mikotoxinok járványa
2025.02.09.A takarmány gyakran tartalmaz különféle mikotoxinokat, amelyek eltérő szerkezetűek. A hatékony toxinkötőket úgy kell kialakítani, hogy ezekből a különböző mikotoxin-struktúrák közül a lehető legtöbbet megkössék. A B.I.O. Tox® nagyon jó értékeket mutat ezen a területen.
Nagy a csalódottság a kukoricafelvásárlásnál a toxinfertőzöttség miatt
2025.01.28.Az elmúlt év novemberében az Alföldön 10-ből 9 esetben nem, vagy nem annyiért vették át a kukoricát, mint amennyit a termelő remélt érte.
Válaszolt a Nébih: mit tegyünk, ha toxinos a kukoricatermés?
2024.12.14.A magyar kukoricatermés jelentős részének túl magas a toxintartalma.
Szabályozás és bizalomépítés: megújulhat a kukoricapiac ellenőrzési rendszere
2024.11.18.A kukoricapiacon szükséges az önmérséklet és a szabályok szigorú betartása.
Toxinos kukorica és alacsony fehérjetartalmú búza – mit hoz a jövő?
2024.10.28.Az idei év kihívásai a mezőgazdaságban nemcsak a mennyiségi termésadatokban, hanem a minőségben is megmutatkoztak. A búza fehérjetartalma és a kukorica toxinfertőzöttsége jelentős kérdéseket vet fel a következő szezonra nézve. Párkányi Gábor, a Mertcontrol ügyvezető igazgatója részletesen bemutatja az idei termés minőségét és a jövőbeni kilátásokat.
Sikerült megoldani az aflatoxin problémát! Nézze meg, hogyan védték meg a kukoricát Baranyában!
2024.10.24.A kukoricatermesztés terén különösen nagy kihívást jelent az Aspergillus flavus nevű penészgomba, amely aflatoxint termel, ami egy erősen rákkeltő anyag. Szerencsére azonban a Nébih munkatársai sikeres példát mutattak arra, hogyan lehet ezt a veszélyt hatékonyan kezelni.
A dámszarvasokat titokzatos betegség fenyegeti
2024.10.20.A dámszarvasoknak mostanában nemcsak a tehenek kegyeiért kell megküzdeniük, hanem egy körükben terjedő titokzatos betegséggel is. A rejtélyes kór az érintett állatoknál nemcsak deformált, gennyes agancsokat, hanem a jelek szerint szaporodási problémákat és további súlyos tüneteket is okozhat. A dámokon túl az őzeket és gímszarvasokat is érintő tünetek a kutatók szerint összefüggésben állhatnak a mikotoxinok jelenlétével, és egyelőre úgy tűnik, hogy nincs ellenük gyógymód.
Az alacsony mikotoxinszint negatívan befolyásolja a brojlertermelést
2024.09.29.Számos tudományos tanulmány igazolta, hogy a mikotoxinok alacsony szintje káros hatással van a baromfitermelésre és az egészségre. Különféle megoldások léteznek az állatok teljesítményszintjének fenntartására, ilyen például a kereskedelemben kapható algoclay technológia.
Mikotoxintűrő és -hatástalanító mikroorganizmusokkal dolgozik a Debreceni Egyetem
2024.08.06.A Fusarium gombák által termelt mikotoxinok kontrolljában és ártalmatlanításában nagy szerepet játszhatnak azok a mikroorganizmusok, melyek megfelelő mikotoxintűrő és -hatástalanító képességgel, valamint antagonista tulajdonsággal jellemezhetők.
Hirdetés
Hirdetés